Seria książeczek dla najmłodszych - Akademia Mądrego Dziecka i Basia - Wydawnictwo Harper Collins Polska

Wydawnictwo Harper Collins na nowo zachwyca uroczymi książeczkami dla najmłodszych dzieci. W ich nowościach pojawiła się seria "Kolorowy świat" Akademii Mądrego Dziecka oraz Basia i Franek.

Dzisiaj przyglądniemy się im bliżej...


Seria "Kolorowy świat" to książeczki, które w swoim wnętrzu zawierają wiele niespodzianek dla najmłodszych. Na twardych, tekturowych i kolorowych stronach dzieci poznają zarówno najmniejsze zwierzęta takie jak mrówki, biedronki, motyle czy też pająki, a w gospodarstwie wszystkie zwierzęta, które możemy znaleźć na wiejskim podwórku. 
Książeczki przeznaczone są dla 2 - 3 latków, które poprzez zabawę nimi uczą się nowych umiejętności m.in. spostrzegawczości i sprawności manualnej. Barwne strony książeczek z wyciętymi kształtami i ruchomymi obrazkami wzbudzają zainteresowanie małego dziecka i sprawiają, że dzieci chętnie po nie sięgają. 
W książeczkach Basia, Franek i... znaleźć można krótkie opowiadania o ich codziennych, wspólnych sprawach. Basia i Franek to rodzeństwo, które spędza ze sobą dużo czasu. Każdego dnia pojawiają się przeróżne życiowe sytuacje, których Basia chce nauczyć swojego młodszego brata. 
Pierwsza z nich opowiada o wieczornym zasypianiu i trudnościach z tym związanych. Na szczęście Basia zna różne sposoby na zasypianie, dzięki czemu Franio spokojnie zapada w sen.

Druga pozycja dotyczy sprawdzania smaków, brudzenia, posługiwania się podstawowymi przyborami znajdującymi się na stole i wszystkim tym, z czym styka się małe dziecko ucząc się samodzielnego spożywania posiłków.
Książeczki, które pozwalają poznać otaczający je świat i uczą dobrych nawyków są świetną propozycją dla każdego dziecka.

A Wy co o nich sądzicie?

Kasia

Komentarze

Prześlij komentarz