Nowości książkowe dla najmłodszych, Akademia Mądrego Dziecka - Wydawnictwo HarperKids

Akademia Mądrego Dziecka to cykl książeczek, które idealnie nadają się do wprowadzania najmłodszych dzieci w piękny świat książek. Tym razem na widok nowości, aż zaniemówiłam z wrażenia. Pomysłowość i przedstawienie tematów przewodnich książeczek w tak ciekawy sposób jest prawdziwą sztuką. 


Dzisiaj z ogromną radością zapraszam Was na wpis, który pozwoli Wam zaglądnąć do środka tych książek. 

SERIA PIERWSZE BAJECZKI


"Dzień dobry, szczeniaczku!"  to książeczka, która na swoich grubych, kartonowych stronach przedstawia dzień z życia psiej rodziny. Dzieci dzięki niej uczą się poznawać nowe słowa, a ruchome elementy zachęcają do ich przesuwania i manipulowania nimi tym samym rozwijając sprawność manualną i małą motorykę.
"Dzień dobry, kotku!" to prosta książeczka, która prezentuje uroczą historię o kotach i ich zwyczajach. Ruchome elementy angażują małego czytelnika w poznawanie tej pozycji i rozwijają koordynację wzrokowo - ruchową. 

SERIA PIERWSZE ZAGADKI

Ta seria stanowi świetny sposób na zabawy w odgadywanie zagadek. Każda strona zawiera inną zagadkę, która skrywa podpowiedź. Odkrywanie kolejnych fragmentów przybliża dziecko do jej rozwiązania.
Książeczka zawiera zagadki, którymi rozwiązaniami są przedmioty otaczające świat małego dziecka. Odkrywając kolejne fragmenty oczom małego czytelnika ukazuje się rozwiązanie w formie ilustracji i napisu. Na końcu książeczki znajduje się niespodzianka w formie mini puzzli do ułożenia.


W tej książeczce wszystkie zwierzęta są na wyciągnięcie ręki. Odkrywając kolejne elementy dziecko angażuje się w ich rozwiązanie ćwicząc spostrzegawczość, koncentrację uwagi i poszerzając swoje słownictwo. Na końcu znajduje się oczywiście nagroda - niespodzianka, która wzbudza uśmiech dziecka.

SERIA ZWYCZAJE ZWIERZĄT

To książeczki, z których maluchy dowiedzą się, co jedzą różne zwierzęta, poznają ich zwyczaje i sposoby zdobywania pożywienia. Książka zawiera bardzo ciekawą formę, w której dziecko najpierw zgaduje co przedstawia rysunek, widząc tylko jego fragment, a po rozłożeniu każdej ze stron ukazuje się całkiem inna, nowa ilustracja przedstawiająca zwierzęta. Dodatkowo opatrzona jest tekstem z ciekawostkami z życia zwierząt.
 Już wiadomo, że przedstawione rysunki stanowią tylko pozory przed tym, co skrywa się w środku i sprawiają, że to co widzimy na pierwszy rzut oka całkowicie różni się od tego, co jest prawdziwym rysunkiem. Ten element niespodzianki sprawia, że dziecko z zaciekawieniem chce odkrywać nowe fragmenty i przez ciekawość uczy się nowych rzeczy rozwijając przy tym swoją wyobraźnię.


 I co sądzicie o tych książeczkach?

Kasia

Komentarze

Prześlij komentarz