Nowości komiksowe Wydawnictwa Egmont - Lucky Luke "Legenda Zachodu" i Kajtek i Koko w Kosmosie "Bogini moczarów".

 Jeśli jesteście wytrwałymi czytelnikami, którzy uwielbiają Lucky Luka, to mam dla Was świetną wiadomość. Wśród nowości komiksowych pojawił się już 70 tom przygód tego dzielnego kowboja. Czytając komiks zawsze mój syn mówi, że ma on w sobie tyle magii, że przenosi go w świat westernów. Tym razem Lucky Luke dostaje propozycję występów w słynnym przedstawieniu westernowym Buffalo Billa. Ale czy Samotnemu Kowbojowi zależy na sławie? Chyba raczej woli łapanie przestępców i swobodne wędrówki po bezkresnej prerii. Tymczasem Daltonowie godzą się na podobną ofertę, ponieważ zostaje połączona z możliwością ucieczki z więzienia! Do tego ich kariera rozwija się w kosmicznym tempie i szybko stają się sławni. Czy poradzą sobie z taką popularnością?
Kajtek i Koko w Kosmosie - Bogini moczarów to najdłuższy polski komiks wydany w pełnej kolorowej edycji. Opowiada on o przygodach tytułowych bohaterów, uczestniczących w eksperymencie profesora Kosmosika. Zostają oni wysłani do Gwiazdozbioru Oriona. W trakcie tej ekscytującej misji poznają oni mieszkańców odległych planet i ich zwyczaje. Seria przepełniona jest licznymi przygodami bohaterów, którzy nie raz popadają w tarapaty, ale zawsze zachowując dobry humor wychodzą z opresji obronną ręką. 

Komiks jest pięknie wydany! Prosta i znana grafika potęguje odbiór prezentowanych treści i sprawia, że sami czujemy się jednymi z towarzyszących osób Kajtka i Koko. 
A co Wy sądzicie o tych nowościach komiksowych?

Kasia

Komentarze

 1. Ja w dzieciństwie też lubiłam Lucky Luke :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Lucky Luke to były cudowne czasy :)
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 3. Ojejku, jakie wspomnienia z dzieciństwa... Ja Lucky Luke'a oglądałam jeszcze do niedawna, bo czasami był emitowany w telewizji, możliwe, że nadal jest :)

  Pozdrawiam serdecznie, Melka blogerka

  OdpowiedzUsuń
 4. O matko ja kiedyś uwielbiałam komiksy, Lucky Luke to było coś. W sumie nawet teraz bym sobie poczytała. :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz