Wałek sensoryczny dla niemowlaka

Często słyszymy, że dziecko nie lubi leżeć na brzuszku... My  chodząc do fizjoterapeuty poznajemy wiele ciekawych i pomocnych zabaw i akcesoriów, które wspomagają rozwój dziecka. Ostatnio pisałam Wam o poduszce ortopedycznej MIMOS, która zadbała o prawidłowy kształt główki naszej córeczki i pomogła w zniwelowaniu asymetrii

Dzisiaj chciałabym opowiedzieć Wam o kolejnej przydatnej zabawce, która towarzyszy nam każdego dnia i pomaga w ćwiczeniach rehabilitacyjnych. Wałek sensoryczny, bo o nim dziś będzie mowa jest na tyle atrakcyjną zabawką, że pozwala łączyć ćwiczenie na brzuszku z zainteresowaniem niemowlaka, który zaciekawiony kolorowymi elementami na nim rozwija swoje umiejętności.


Po naszej ostatniej wizycie u fizjoterapeuty mamy kilka ćwiczeń z wykorzystaniem wałka - przetaczanie, wzmacnianie pozycji do raczkowania, wysokiego podporu, wzmacnianie mięśni brzuszka itp. Nasz maluszek z radością ćwiczy nowe umiejętności i zdobywa kolejne kroki milowe w swoim rozwoju. Wałek przeznaczony jest od 6 miesiąca życia i jak widzicie w swoim wyglądzie jest bardzo atrakcyjny. Wykonany jest ze zróżnicowanych materiałów ozdobionych różnymi dodatkami m.in. gryzaczkiem, grzechotką, szeleszczącymi łatkami, kartami z rysunkami zwierząt. Wszystko to ma za zadanie stymulować zmysł wzroku i dotyku. Dzięki jego przeznaczeniu leżenie na brzuszku jest o wiele łatwiejsze. Dowiedziałam się również, że teraz te wałki to podobno jest hit wśród zabawek. Ja polecam z drugiej strony, tej zdrowotnej, bo jeśli posiada rekomendację fizjoterapeuty, to jestem przekonana, że warto w nią zainwestować.

Słyszeliście o tej zabawce?

Kasia

Komentarze

Prześlij komentarz