Masza i Niedźwiedź oraz Smerfy - kolorowanki, zabawy i zadania z naklejkami

 Będąc dziewczynką pamiętam jak uwielbiałam kupować w kiosku Ruchu książeczki pełne zagadek, krzyżówek i zadań do wykonywania. Wtedy znany był magazyn "Supełek z pętelką", a ja nie mogłam się doczekać, kiedy pojawi się kolejny numer... Zaszywałam się wtedy w pokoju i z wypiekami na twarzy rozwiązywałam po kolei wszystkie zadania...

Teraz wachlarz książeczek z zadaniami jest bardzo szeroki, ale to właśnie te nowości, które dzisiaj chcę Wam zaprezentować przywiodły na myśl moje wspomnienia... 

Chciałabym opowiedzieć Wam o dwóch seriach książeczek, którymi bohaterami są znane i lubiane postacie z bajek. 


Smerfy. Koloruj i naklejaj oraz Masza i Niedźwiedź. Koloruj i naklejaj.

Te kolorowanki pozwalają na spędzenie kilku chwil ze znanymi postaciami z bajek. Na stronach formatu A4 znajdują się kontury smerfnej rodziny oraz wszystkim znanej Maszy i Niedźwiedzia, a zadaniem dziecka jest je pokolorować. Ułatwieniem w tym zakresie mogą być naklejki, które można wkleić w odpowiednie okienko. Mogą one stanowić pewien rodzaj podpowiedzi, dzięki czemu dziecko wie, jakimi kolorami należy pokolorować dany rysunek. Innym zastosowaniem, mogą być jako forma nagrody za pięknie pokolorowany rysunek. Osobiście podoba mi się możliwość dowolnie dobranej techniki ich wykonania. Bo przecież dziecko może kolorować postacie kredkami, flamastrami, może pomalować farbami, czy też spróbować wydzieranki, bądź plasteliny do ich wykonania. Najważniejsze, że ćwiczy swoje umiejętności artystyczne, rozwija motorykę małą, starając się nie wychodzić za kontury postaci i dodatkowo rozwija swoją spostrzegawczość. Smerfy. Zabawy i zadania z naklejkami oraz Masza i Niedźwiedź. Zabawy i zadania z naklejkami.

Zabawy i zadania zawarte w tych książeczkach są bardzo różnorodne i pozwalają każdemu dziecku znaleźć coś dla siebie. Cieszę się również z tego, że znajdziemy tu zadania o zróżnicowanym stopniu trudności. Dzięki temu każde dziecko będzie mogło odnieść sukces przy ich rozwiązywaniu, a trudniejsze łamigłówki będą świetną bazą do podjęcia próby ich wykonania. W książeczkach znajdziemy labirynty, szlaczki, zadania typu znajdź różnice, wykreślanki literowe, dobierz w pary i wiele innych propozycji sprawią, że dziecko z zainteresowaniem będzie spędzało czas z tymi ćwiczeniówkami.A Wy co sądzicie o tych nowościach dla dzieci?

Kasia

Komentarze

 1. Świetne książeczki :D Książeczka ze smerfami fajnie się prezentuje :D
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo lubię te książeczki :) Nie tylko zadania, ale naklejki bardzo przyciągają najmłodszych czytelników. Moja siostrzenica je uwielbia :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Fajne książeczki, Smerfy kupowałam 3-4 lata temu, teraz tylko karty Fifa :P

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz