Nowości komiksowe - Lucky Luke, Yakari, Wojtek i Rudy - Wydawnictwo Egmont

 Kochani,

 Na niedzielny wieczór zapraszam Was na dawkę nowości komiksowych, które warto poznać. 

Rozpocznę od kolejnej nowości komiksowej, która towarzyszy nam od dobrych kilku lat i na którą zawsze mój syn czeka z ogromną niecierpliwością. Mowa oczywiście o najbardziej znanym kowboju Dzikiego Zachodu, czyli Lucky Luke - O.K. Corral. Tym razem Lucky Luke, towarzysząc przyjacielowi w przepędzie bydła, trafia do miasteczka Tombstone, gdzie niedługo mają się odbyć wybory burmistrza. Samotny Kowboj staje po stronie uczciwego kandydata, jednak większości mieszkańców Tombstone nie obchodzą takie błahostki jak sprawiedliwość. Nasz bohater wraz ze sztywno trzymającymi się litery prawa braćmi Earpami oraz dentystą Dokiem Hollidayem staje do rozprawy z bezwzględnymi bandytami. Strzelanina w O.K. Corral przejdzie do legendy! Komiks jak zawsze zachwyca ciekawymi ilustracjami i świetnie prowadzoną akcją. Dzięki temu czyta się go jednym tchem i dostarcza wiele wrażeń.
Yakari i kojot to kolejny, już 12 tom opowieści o małym Indianinie o wielkim sercu, który razem z przyjaciółmi i dzielnym koniem przeżywa kolejne niezwykłe przygody. Yakari dostaje w prezencie uszkodzone kanoe. Wraz z Tęczą i Bizonkiem naprawiają łódkę, a potem wyruszają na wycieczkę po rzece. Tak zaczynają się ich kłopoty... Spotykają niebezpieczną pumę, która sądzi, że mali Indianie zagrażają jej potomstwu! Na szczęście bohaterowie poznają też sprytnego kojota i lubiącego przygody kruka. Może dzięki ich pomocy zdołają przechytrzyć wielkiego kota? 

Komiks naszpikowany jest wieloma przygodami i ciekawymi zwrotami akcji, dzięki czemu nawet na chwilę nie można narzekać na nudę. Podobnie jak wcześniejsze wydania komiks nie tylko bawi i pozwala na miłe spędzenie czasu z książką, ale również uczy i pokazuje, że uczynność i dobre serce zawsze jest docenione. 
Wojtek i Rudy wciąż rozrabiają.

Dla tej dwójki przyjaciół nuda nie istnieje! Nie przepuszczą oni żadnej okazji do dobrej zabawy, a ich wyobraźnia im do tego wystarczy. Każda strona komiksu, to oddzielna historia, a przedstawione, krótkie wydarzenia nie są ze sobą tematycznie powiązane. Każda scenka jest dopracowana i pełna humoru. W takim towarzystwie czytelnik ma świetną zabawę ;)
 Udanego wieczoru ;)

Kasia 

Komentarze

Prześlij komentarz