Nowości komiksowe - Opowieści z Bukowego Lasu, Zakochany Kundel, Smerfy i świat emocji - Wydawnictwo Egmont

 Jednym ze sposobów spędzenia czasu w jesienne wieczory, jest zatopienie się w swoje ulubione książki. Dzisiaj chciałabym opowiedzieć Wam o trzech nowościach komiksowych Wydawnictwa Egmont, które na pewno przypadną Wam do gustu ;)


Mój pierwszy komiks. Opowieści z Bukowego Lasu. Urodziny.

Jaki to jest piękny komiks! Po otwarciu tego wydania, zachwytom nie było końca. Ilustracje są przepiękne i kompletne. Patrząc na nie można z nich wyczytać wszystko to, co autor chciał przez nie przekazać. Emocji, szczegółów i charakteru im nie brakuje, a tekst stanowi uzupełnienie ich przekazu. Nic też dziwnego, że od tego wydania trudno oderwać wzrok. Tom 1 opowiada o przygodach króliczej rodziny Rabatków: cioci Cynii, tacie Narcyzie i jego pięciorgu dzieciach, którzy mieszkają na szczycie pięknego zielonego wzgórza. To sympatyczna, lekka i pełna humoru historia. W tym wydaniu króliczki obchodzą ważne święto – urodziny Stokrotka – i w wielkiej tajemnicy przygotowują dla niego przyjęcie niespodziankę. Czy wszystko się uda? Niestety coś zakłóca te przygotowania... A co? Tego dowiecie się z komiksu.

Smerfy i świat emocji. Smerf, który wszystko uważał za niesprawiedliwe. Tom 5

Niebieskie Smerfy ponownie zapraszają swoich czytelników na przeżycie z nimi kolejnej, fascynującej przygody. 

W wiosce Smerfów każdy robi to, co umie najlepiej – Pracuś zajmuje się naprawami, Kucharz gotuje, a Ważniak się wymądrza. Jednak są też tacy, którzy nie potrafią znaleźć sobie miejsca w tak urządzonej społeczności. Pewien Smerf uważa obowiązujące zasady za niesprawiedliwe, a siebie wskazuje jako głównego pokrzywdzonego! Niebieskie skrzaty mają z nim same kłopoty... Na szczęście Papa to specjalista od rozwiązywania problemów! Czy niezadowolony ze wszystkiego Smerf zrozumie, że postępuje niewłaściwie? Dzięki temu komiksowi czytelnik również zrozumie, że nie warto ciągle narzekać, bo możliwe, że inni tego już nie będą mogli znieść i po przebudzeniu się możesz zostać sam...

Historia przedstawiona w komiksie jest pełna emocji, prowadzona w ciekawy i pouczający sposób. Do tego napisana jest bardzo przystępnym językiem, dlatego też z ogromną ciekawością kilkuletnie dziecko wsłucha się w prezentowaną w nim opowieść. Umieszczone w nim atrakcyjne i przyjemne dla oka ilustracje sprawią, że dziecko z zaciekawieniem będzie chciało poznać historię w niej zawartą. Każdy album jest uzupełniony wskazówkami dla dzieci i ich rodziców, jak radzić sobie z występującymi w życiu sytuacjami i jak prawidłowo pracować nad emocjami.
Zakochany kundel. 

Czy to nie jest cudowne, że piękne bajki Disneya doczekały się wydania w formie komiksu? O wydaniu Król Lew i 101 Dalmatyńczyków   już Wam pisałam. Tym razem nadszedł  czas na komiksową adaptację kolejnego wspaniałego filmu kinowego - Zakochany kundel. Mała spanielka Lady miała cudowne, pieskie życie do momentu, gdy jej właściciele musieli na kilka dni wyjechać, a podczas ich nieobecności domem zajęła się ciotka. Narodziny dziecka właścicieli często wywraca życie czworonogów do góry nogami! Boleśnie przekonuje się o tym również urocza Lady, która jeszcze niedawno była oczkiem w głowie swoich opiekunów, a dziś musi spać w budzie, nosić kaganiec i drzeć koty z parą złośliwych... kotów. Na szczęście pewnego dnia spotyka uroczego kundla – Trampa. W trakcie ich wspólnej przygody Lady zasmakuje uroków beztroskiego życia, a Tramp odkryje, co to znaczy być „wiernym jak pies”. 

Komiks, który swoimi ilustracjami nawiązuje do pięknej i znanej bajki, zachwyca niezmiennie od wielu lat. To nie lada przeżycie i radość czytać znane bajki w takim wydaniu.

 A Wy co sądzicie o tych wydaniach?

Kasia

 

 

 

 

 

Komentarze

Prześlij komentarz