Pierwsza gra Miau! Hau! Kwa! - Akademia Mądrego Dziecka

 Dwulatek, który dynamicznie się rozwija zarówno w sferze poznawczej, jak i emocjonalnej i społecznej jest ciekawy otaczającego go świata. Jest to najlepszy czas, aby wprowadzać malucha w świat gier planszowych, które dodatkowo będą go stymulować. 


Pierwsza gra: Miau! Hau! Kwa!
angażuje wiele zmysłów dziecka i wszechstronnie wpływa na jego rozwój. Pomaga ćwiczyć dłonie i palce, trenuje spostrzegawczość, wspiera rozwój mowy i przyciąga dziecięcą uwagę intensywnymi kolorami i przyjaznymi ilustracjami. 

W opakowaniu znajduje się 48 dwustronnych żetonów ze zwierzętami oraz drewniana figurka pingwinka. 


W grze „Miau! Hau! Kwa!” gracze starają się rozpoznać dźwięki zwierząt, a potem jak najszybciej przykryć dłonią odpowiedni żeton lub chwycić figurkę pingwina. Za poprawne odpowiedzi otrzymują żetony. Gracz z największą liczbą żetonów na końcu gry wygrywa. Z grą „Miau! Hau! Kwa!” dziecko ma szansę nauczyć się nazw zwierząt, a przy okazji w bezpiecznym środowisku przekonać się, jakie emocje towarzyszą wygranej, a z jakimi trzeba się zmierzyć przegrywając rozgrywkę.  

Gra posiada zarówno warianty rozgrywki dla młodszych jak i starszych dzieci. Wersja dla najmłodszych polega na wzajemnym odgadywaniu dźwięków zwierząt, bez zakrywania żetonów i łapania pingwina. Natomiast dla dzieci starszych, powyżej 4 roku życia zaproponowano wariant utrudniony z większą ilością elementów w którym należy wskazać którego zwierzęcia jest najwięcej żetonów. Szczegóły rozgrywek rozpisane są w instrukcji.


 Gra mimo prostych i zrozumiałych zasad stanowi świetny sposób na wspólne spędzanie czasu, ucząc przy tym i rozwijając uważność i spostrzegawczość u dzieciaczków.

A Wy co sądzicie o tej grze?

Kasia

Komentarze

  1. Bawcie się bawcie, później już wjeżdżają wyłącznie poważniejsze klimaty - http://prokadra.pl/a,mclv
    Ale oba kierunki są zdecydowanie prawidłowe ;-)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz