Między nami ząbkami - Wydawnictwo Harper Kids

 Seria Akademia Mądrego Dziecka jest już nam bardzo dobrze znana i z niecierpliwością zawsze czekamy na kolejne nowości. W tym miesiącu pojawiły się kolejne wydania, w tym książka, która zaprasza nas do... buzi - miasteczka pełnego ząbków.

"Między nami ząbkami" to napisana przez ekspertów duża kartonowa książka z okienkami i scenką pop up, która w zabawny sposób oswaja z tematem higieny jamy ustnej. Opatrzona jest w niezwykle szczegółowe ilustracje, które przedstawiają scenki i zdarzenia z życia ząbków.  Taki sposób przedstawienia dzieciom wnętrza jamy ustnej pobudza ich wyobraźnię, pomaga dzieciom zrozumieć, jak funkcjonują zęby, uświadamia, dlaczego trzeba o nie dbać i podpowiada, jak robić to prawidłowo. 
 Podczas wizyty w miasteczku pełnym ząbków mamy okazję poznać r
odzinę Ząbkowickich i zobaczyć, jak żegnają pierwszego mleczaka. Zajrzeć do szkoły w Ząbkowicach, gdzie ząbki przygotowują się do swoich ról. Zwiedzić też fabrykę, gdzie rozdrabniają jedzenie. Możemy również potowarzyszyć ząbkom podczas kąpieli i wizyty u dentysty, zobaczyć jak walczą z zarazkami i jak należy  im pomóc, by służyły nam jak najdłużej. 

Książka stanowi świetną pozycję dla dzieci, które w ciekawy sposób poznają rolę poszczególnych zębów, uczą się ich prawidłowej pielęgnacji oraz zaznajamiają się z zawodem dentysty. 

Pozdrawiam

Kasia

Komentarze