Pokochaj naturę - Motyl i Pszczoła - Wydawnictwo Harper Kids

 Pokochaj naturę to kolejna seria Akademii Mądrego Dziecka. Tym razem książeczki zabiorą nas na łono natury, gdzie mały czytelnik dowie się, jak żyją owady i jak ważną rolę odgrywają one w naszym świecie. 


Motyl. Akademia Mądrego Dziecka. Pokochaj naturę.

Na grubych, kartonowych stronach pełnych kolorów znajduje się krótki, rymowany tekst, który w sposób bardzo przystępny prezentuje cykl rozwoju danego owada oraz przedstawia ciekawe fakty ich działania. Do tego na każdej stronie znajduje się ruchomy element, który pozwala odkrywać ukryte pod nim niespodzianki. Dzięki temu dzieci mają możliwość zobaczyć, jak mała, zielona gąsienica przeistacza się w poczwarkę, a następnie w pięknego motyla zjadając przy tym smaczne liście ;) Z książeczki mali czytelnicy dowiedzą się jak ważna jest praca motyla dla naszej planety, w jaki sposób zapyla on kwiaty i lata po pięknym, kolorowym ogrodzie.
Pszczoła.
Akademia Mądrego Dziecka. Pokochaj naturę.

Książeczka o Pszczółce jest tak samo zachwycająca i urocza. Tym razem pszczoła zabiera nas ze sobą w podróż po ogrodzie, aby pokazać nam jak dzielnie pracuje razem z innymi pszczołami zbierając nektar z kwiatów. Razem z nią pofruniemy również do ula, aby odbyć spotkanie z samą królową pszczół i dowiedzieć się jak powstaje słodki miód. 

 Książeczki pozwalają dzieciom przeżyć świetną przygodę z małymi stworzeniami, które zapraszają nas do swojego świata. Dzięki ruchomym elementom dziecko ćwiczy małą motorykę, a kolorowe strony skupiają uwagę dziecka i pozwalają na lepsze poznanie i oswojenie z otaczającym go światem.

A Wy co sądzicie o tych książeczkach?

Kasia 

Komentarze

Prześlij komentarz