"Edison. O wielkim wynalazcy" - Wydawnictwo Egmont


Seria książek "Czytam sobie" idealnie wkomponowuje się w schemat nauki czytania. Poziom 1 - stanowi krótki tekst z ilustracjami, Poziom 2 - zawiera w sobie bardziej rozbudowane zdania. Natomiast Poziom 3 - jest idealny dla dzieci 6 - 7 letnich, które opanowały technikę czytania i mogą samodzielnie przeczytać zamieszczone tam historie. Na takim własnie etapie jest mój syn, który swoją technikę czytania oraz rozumienia tekstu zawdzięcza swojemu zamiłowaniu do książek. Teraz mogę śmiało powiedzieć, że je wręcz połyka, a jego płynność czytania jest imponująca ;)

Nic też dziwnego, że w kilka chwil przeczytał  książkę o Edisonie - znanym wynalazcy, którego historia została opisana w łatwy sposób - idealny dla dzieci ;)
Stosunkowo duża czcionka, jak i zamieszczone obrazki przyczyniają się do lepszego zrozumienia i zapoznania się z historią tej wyjątkowej postaci. Opowiada ona o jego ciekawym życiu: począwszy od nauki w szkole, poprzez jego przygody, wynalazki i eksperymenty związane z ciekawością świata i odnalezieniem drogi do jej doskonalenia.W tej niewielkiej, ale jakże ciekawej książeczce oprócz historii T.A. Edisona znaleźć można naklejki motywacyjne, dyplom oraz słowniczek trudniejszych wyrazów. 

Cała pozycja jest bardzo urocza i idealna dla dzieci, które chcą samodzielnie przeczytać o tej ciekawej postaci ;)

A Wasze dzieci jakie książki czytają???

Kasia

Komentarze