Basia i przyjaciele. Titi - Wydawnictwo EGMONT

Książki Zofii Staneckiej w sposób bardzo delikatny i wyważony wprowadzają młodego czytelnika w problemy współczesnego świata. Jeden z nich jest zawarty w książce "Basia i przyjaciele. Titi".


Titi to chłopiec z Haiti, który znajduje w Polsce swój nowy dom. Niestety jest to dla niego niezwykle trudne, przede wszystkim za sprawą nieznajmych dorosłych, od których zdarza się usłyszeć komentarz " czarnuch, obcy”.  Titi zupełnie nie rozumie, co złego zrobił, że ludzie tak na niego reagują.


Z pomocą przychodzi Basia i pozostali przyjaciele, którzy chcą poprawić mu humor i wzbudzić w nim poczucie akceptacji i bezpieczeństwa.

Ta książka to świetny punkt zwrotny do rozmowy o akceptacji i tolerancji. Już w pierwszych latach szkolnych, a nawet przedszkolnych ten temat pojawia się wśród dzieci...Autorka uświadamia czytelnikowi jak dużą wagę mają wypowiadane słowa... Jak mogą ranić, gdy ludzie zbyt pochopnie oceniają innych i szufladkują do jakiejś kategorii... Pełna emocji, wzruszająca i pouczająca książka, której nie sposób ominąć... 


Polecam każdemu...

Kasia

Komentarze

Prześlij komentarz