Nowości komiksowe Wydawnictwa Egmont

Czy wśród Was są rodzice, których dzieci uwielbiają komiksy? Moje dziecko pochłania je w bliżej nieokreślonej ilości i ciągle mu mało. Jedną książkę potrafi przeczytać w jeden dzień i doskonale wie, jak przebiegała akcja w danym komiksie.

Dlatego w dzisiejszym wpisie główną rolę odgrywają nowości komiksowe, które przypadły do gustu mojemu synkowi.


Yakari, to nasz indiański przyjaciel, który na swoim mustangu - Małym Piorunie przemierza świat rozwiązując różne zagadki i przeżywając niesamowite przygody. Tym razem, to jego przyjaciel Mały Piorun zostaje wezwany przez tajemniczego Ducha Koni. Czeka na niego wiele wyzwań i ciężkich prób odwagi. Jak i w poprzednich tomach, za każdą historią skrywa się bardzo ważne przesłanie, które sprawia, że każdy czytelnik na chwilę się zatrzyma i zastanowi się nad nim. I tym razem również tak jest...

Kolejny tom przygód Kajtka i Koko przepięknie wydany, pełen zawrotnej akcji, ciekawych przygód i dobrego humoru. Tym razem bohaterowie dołączają do eksperymentu naukowego profesora Kosmosika, który wysyła ich w podróż w daleką Galaktykę Orion. Tam poznają mieszkańców galaktyki, ich zwyczaje  i tradycje. Ale na tym się nie kończy! Muszą zmierzyć się z wieloma przeciwnościami, pokonać plagę Duchów, Olbrzyma przerwać zagorzałą wojnę i wiele innych fascynujących przygód. Mimo zdarzających się  trudnych sytuacji pozytywne nastawienie i dawka dobrego humoru nigdy ich nie opuszczają, co sprawia, że kolejny tom komiksu czyta się z ogromnym zaciekawieniem.

Smerfne przygody małych, niebieskich stworzeń zawsze są pełne ciekawych doznań. Tym razem sprawa jest poważna, bo chodzi o sprawowanie władzy nad innymi Smerfami. Tak to już jest, gdy Papa Smerf musiał na jakiś czas opuścić Wioskę, Smerf Ważniak od razu postanowił działać i podczas zorganizowanych wyborów, obiecując spełnić wszystkie zachcianki Smerfów postanowił objąć stanowisko przywódcy. Jednak doprowadza to do nieustannych konfliktów i kłopotów. Na szczęście w porę pojawia się Papa Smerf, który ratuje całą Wioskę. Komiks pełen przygód niesie za sobą wiele mądrości na przyszłość dla każdego czytelnika.

Dla każdego wielbiciela słynnej gry Minecraft Wydawnictwo przygotowało pierwszy tom komiksu, który w ciekawy sposób przedstawia perypetie chłopca o imieniu Tyler i jego przyjaciół. Tyler wraz z rodzicami przeprowadza się do innego miasta. Mimo to, codziennie łączy się drogą elektroniczna z grupą swoich przyjaciół, którzy zawsze na niego czekają w świecie Minecrafta. Tam też opracowują kolejne strategie budowania świata i pokonywania przeszkód, które na nich czekają. Głównym wyzwaniem jest starcie ze Smokiem Kresu i pokonanie go, aby mogli przejść na kolejny level gry. 

Komiks wydany w bardzo przyjemnej formie zawiera wiele ciekawych ilustracji i zwięźle prowadzoną historię. Pokazuje również jak ważną rolę odgrywa dla każdego człowieka przyjaźń i lojalność.
A czy Was interesują też komiksy?

Kasia

Komentarze

Prześlij komentarz