Nowości książkowe dla najmłodszych - Wydawnictwo Egmont

Wydawnictwo Egmont dba o wszystkich swoich czytelników - zarówno tych młodszych jak i starszych. Co miesiąc zaskakuje nas swoimi nowościami, które są pięknie wydane i pełne wartościowych treści.

Uwagę najmłodszych czytelników skupia seria - Akademia Mądrego Dziecka - Pierwsze słowa i Pierwsze Bajeczki.


Do bogatej kolekcji dołączyły kolejne nowości: Zwierzęta domowe, Jedzenie i Dzikie zwierzęta.


Książeczki tematycznie dopasowane zawierają najważniejsze informacje o omawianych przedmiotach, zwierzętach, czy jedzeniu. Wykonane są z twardej tektury, które odporne są na zagniecenia przez maluszki. Dodatkowo każda strona zawiera ruchomy element prezentujący dany przedmiot, który wprowadza elementy manipulacji rozwijając logiczne myślenie u dziecka. "Zwierzęta domowe" pozwalają dziecku poznać najbardziej pospolite zwierzęta np. kot, pies, rybki, chomik  i ich aktywności. 

"Dzikie zwierzęta" przedstawią tak znane z bajek zwierzęta z sawanny, dżungli i oceanów.

"Jedzenie" pozwala poznać nazwy kilku owoców i warzyw oraz co możemy zjeść na śniadanie, czy też obiad.

Druga seria Akademii Mądrego Dziecka - Pierwsze bajeczki, pozwalają bliżej poznać ciągi przyczynowo - skutkowe i rozwijać słownictwo u dzieci.


"Dzień dobry samochodziku" przedstawia dzień z życia małego samochodu. Podobnie jak poprzednia seria, na każdej stronie znajdziemy ruchomy element pozwalający bliżej poznać znaczenie danych przedmiotów i w obrazowy sposób przedstawić najważniejsze czynności. To w tej książeczce musimy wyjechać z garażu, zapalić światła, ruszać na zielonym świetle i zatankować auto ;)"Dzień dobry samolociku" analogicznie przedstawia dzień z życia samolotu - wsiadanie pasażerów, pakowanie walizek do luku bagażowego, start samolotu i jego lot. A wszystko to na łamach kolorowych kartek, na których znajdziemy dodatkowo krótkie informacje zapisane kaligraficzną czcionką. Cóż chcieć więcej?Czy Was też rozczulają takie książeczki?

Kasia

Komentarze

 1. Mamy i bardzo lubimy. Synek wraca do nich prawie codziennie :)

  OdpowiedzUsuń
 2. fajne sa takie książeczki! pewnie jak będę mieć diecko to będe ich kupowac multum!

  OdpowiedzUsuń
 3. Podobne książki kupowałam siostrze kiedy była mała :) są bardzo ładnie wydane, takie kolorowe :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Świetne książeczki i maja bardzo ładne ilustracje :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Fajnie, że napisy są zrobione czcionką, którą dziecko uczy się potem pisać ;)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz