Pierwsza gra Zwierzątka i Mniam - Wydawnictwo Egmont

Znalezienie gier planszowych dla małych dzieci jest nie lada wyzwaniem. Dzięki nowej serii gier Wydawnictwa Egmont, teraz i maluszki będą miały nie lada zabawę ;) Akademia Mądrego Dziecka jest już mi bardzo dobrze znana z ich książeczek. Teraz będzie okazja poznać również gry, które nie tylko bawią ale  i uczą od najmłodszych lat."Pierwsza gra - Zwierzątka"
Gra przeznaczona jest dla dzieci od 2 roku życia. W środku znajdziemy 5 kształtów zwierzątek w podstawowych kolorach. Wszystkie wykonane są z twardej i grubej tektury z wyciętymi figurami, które przed rozpoczęciem gry wyjmujemy i wrzucamy do zamieszczonego woreczka.
Przebieg gry jest intuicyjny i banalnie prosty. Wyjmujemy z woreczka daną figurę i dopasowujemy ją kształtem i kolorem do danego zwierzątka. Gra przypomina mi tak popularne i zawsze kupowane przez rodziców zabawki, których zadaniem jest dopasowanie i wrzucenie klocka w dany otwór. Teraz tę formę zabawy przeniesiono na grę planszową, co bardzo mi się podoba ;) 

Pierwsza gra - Zwierzątka uczy rozpoznawania i dopasowywania kształtów, logicznego myślenia, klasyfikowania przedmiotów pod względem kształtów i kolorów. 

To teraz pora na otwarcie drugiej gry planszowej: Pierwsza gra - Mniam!
Tym razem dziecko będzie uczyło się przeliczania elementów, ich klasyfikowania, grupowania oraz rozpoznawania kolorów.

Zadaniem maluszka będzie nazbieranie jak największej liczby  smakołyków. Rzucając dużą, kolorową kostką należy wybrać z koszyczka owoc lub warzywo w danym kolorze. Grę można modyfikować na wiele sposobów i wymyślać co rusz nowe warianty, dostosowując poziom trudności do wieku gracza.

Co sądzicie o tych grach planszowych dla maluszków?

Kasia

Komentarze

Prześlij komentarz