3 bajeczki przed snem - Muminki i Smerfy - Wydawnictwo HarperKids

 Do pewnych bajek ma się słabość przez całe życie. Smerfy i Muminki właśnie do nich należą, dlatego też widząc takie nowości Wydawnictwa HarperKids nie mogłam przejść obojętnie.

Muminki. 3 bajeczki przed snem.

Książeczka ta skrywa w sobie trzy opowieści o przygodach Muminków, które do tej pory nie były jeszcze publikowane. Tym samym z ogromnym zaciekawieniem czyta się historie, które sprawiają, że czytelnik przenosi się w świat Rodziny Muminków i utożsamia się z przeżywanymi przez nich przygodami. Piękne ilustracje dodatkowo potęguje odbiór czytanych opowiadań, gdzie Muminek wraz z Ryjkiem niczym prawdziwi detektywi próbują rozwikłać trzy historie: zniknięcie cennego słoika dżemu Mamusi Muminka, zniknięcie naszyjnika z pereł Panny Filifionki i tajemnicę zaczarowanej walizki. Opowiadania idealnie nadają się do słuchania przed snem, a świecąca w ciemności okładka sprawia, że wieczorny rytuał usypiania dziecka staje się wyjątkowy.

Smerfy. 3 bajeczki przed snem.
Utrzymana w tym samym klimacie co wcześniejsza opisywana książka zawiera trzy historie małych, niebieskich Smerfów. Tym razem małe Smerfy biorą udział w dalekiej wyprawie, podczas której poznają nowych przyjaciół i pomagają Elfom wydostać się z pułapki. Muszą też stawić czoła swojemu odwiecznemu wrogowi - Gargamelowi, który nie cofnie się przed wymyślaniem jak najbardziej podstępnych sytuacji, aby złapać niebieskie stworzenia. Na koniec zostają zauroczeni magiczną kulą i pod jej urokiem pracują jak szaleni dla sprytnej czarownicy. Na szczęście wszystkie historie dobrze się kończą, a z każdej przygody młody czytelnik może wyciągnąć wnioski. 

Książeczki są pięknie wydane, gruba, świecąca w ciemności okładka dodaje im uroku, a zaokrąglone rogi pozwalają na zachowanie bezpieczeństwa podczas czytania.

A Wy co o nich sądzicie?

Kasia

Komentarze

  1. Muminki wspominam z dzieciństwa baaaardzo miło :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Kolorowe i ciekawe. Muminki zawsze lubiłam :)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz