Nowości komiksowe - Wydawnictwo Egmont

 Kochani,

Czy jesteście ciekawi, jakie nowości komiksowe przeczytaliśmy w tym miesiącu? Jeśli tak, to serdecznie zapraszam na dzisiejszy wpis ;)


"Ptyś i Bill. Zabawy Billa"

To już 8 tom wesołych przygód szalonego psa Billa i jego pana - chłopca Ptysia. Ten album zbiorczy skrywa w sobie trzy oryginalne tomy - "Psie życie", "Uwaga, wesoły pies", i "Zabawy Billa". 

Nie ma dnia, żeby Ptyś i Bill nie uwikłali się w jakieś nowe przygody. Razem wymyślają psikusy, razem sędziują mecze piłkarskie, razem szukają czterolistnych koniczyn i puszczają latawce.

Każda strona komiksu, to nowa historia. Nie są one ze sobą jakoś powiązane i nie stanowią kontynuacji wcześniejszych scenek, ale nie można im odmówić, że są bardzo dynamiczne i pełne emocji. Na każdej stronie nie zabraknie też sporej dawki humoru! Tego jest w tej książce co niemiara! 

Ta dwójka kompanów są ze sobą zawsze - na dobre i na złe. Obaj również mają swoje słabości – chłopiec bardzo wstydzi się rozmawiać z dziewczynkami, a pies nie może się powstrzymać przed ukrywaniem kości w najdziwniejszych miejscach... Jednak to nie przeszkadza im, aby cieszyć się z każdego dnia, spędzać wspólnie czas i mieć z tego ogromną radość przeżywając co chwilę nowe przygody.
"Smerfy i wioska dziewczyn. Nowy początek. Tom 4.

Co tym razem przydarzyło się w Wiosce dziewczyn? Przysłany przez Gargamela gadający kruk został pokonany, ale w wyniku jego działań spłonęły wszystkie nadrzewne domki dziewczyn... Teraz kuzynki Smerfów muszą szukać nowego miejsca do życia. Na szczęście w tych trudnych chwilach mogą liczyć na wsparcie i pomoc Smerfów. Oczywiście w drodze do nowego miejsca przeżywają wiele przygód m.in. za sprawą wryczołków! Na szczęście wszystko dobrze się kończy i udaje im się znaleźć idealne miejsce na stworzenie nowej wioski. 

Książka jest pełna ciekawych historii, która sprawia, że nie można się od niej oderwać. Piękne i dynamiczne ilustracje dodatkowo potęgują odbiór komiksu. Cała pozycja jest bardzo spójna z wcześniejszymi wydaniami i sprawia, że czyta się ją z zapartym tchem.
Na ten komiks mój syn czekał z ogromną niecierpliwością. Już od samego początku śledzimy losy małego Indianina, który wraz ze swoim dzielnym koniem zdobywa kolejnych zwierzęcych przyjaciół. Tym razem Yakari odkrywa, że ktoś ułożył na ziemi strzałki z patyków. Wiedziony ciekawością podąża za nimi. Jadąc na Małym Piorunie, mały Siuks dociera do krainy pośród wzgórz, gdzie nigdzie wcześniej nie był...  Przed Indianinem pełna zagadek i zaskoczeń przygoda w niekończących się podziemnych korytarzach!  
Komiks jak poprzednie wydania uczy ważnych dla czytelnika wartości, które ponownie nas poruszyły i dotarły do serca. Mnogość ilustracji przy stosunkowo niewielkiej ilości tekstów pozwala doszukać się głębszego przesłania i wartościowego morału.
A Wy lubicie czytać komiksy?

Kasia

Komentarze

 1. Nie pamiętam kiedy ostatnio komiksy czytałam....to były czasy : )
  Pzodrawiam

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja baardzo dużo, swego czasu, czytałam mangę. Ale to już są treści dla nastolatków :p. Ciekawi mnie smerfowy komiks, bo jednak jestem przywiązana także do tej bajki :D

  OdpowiedzUsuń
 3. Jako dziecko uwielbiałam komiksy :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja komiksów nie czytałam bardzo dawno. Dopiero ostatnio sięgnęłam po komiksy o Janie Nowaku-Jeziorańskim, więc nieco poważniejsze :D

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz