Przygody z nauką - Cytryna i Papier - Wydawnictwo HarperKids

Dzieci zadają mnóstwo pytań i wie to każdy z rodziców. Ich ciekawa natura stanowi świetny moment, aby zachęcić je do poszukiwania odpowiedzi na interesujące je zagadnienia, aby lepiej poznać i zrozumieć otaczający świat. Wydawnictwo HarperKids wychodzi na przeciw rodzicom i dzieciom prezentując im książki z serii Akademii Mądrego Dziecka - Przygody z nauką.


W tematycznie przygotowanych pozycjach w twardej oprawie skrywa się zbiór faktów i ciekawostek oraz doświadczeń pozwalających wykonać, poznać i zrozumieć wszystko co jest w nimi związane.

Cytryna. Akademia mądrego dziecka. Przygody z nauką.

Książka rozpoczyna się od podstawowych zagadnień, czyli budowy i właściwości cytryny. Następnie na kolorowych stronach umieszczone zostało 10 ciekawych doświadczeń, które dostosowane są do wieku przedszkolnego i pozwalające poznać jej podstawowe własności. Z tej pozycji dowiemy się, jak cytryna  działa na jabłko? Dlaczego limonka tonie, a cytryna unosi się na wodzie? Co cytryna potrafi zrobić z zardzewiałymi monetami? A nawet dowiedzą się jak stworzyć wulkan?

Książka prowadzona jest w ciekawy i zabawny sposób, dzięki czemu dzieci z przyjemnością poznają nowe doświadczenia i uczą się poznawać otaczający świat.


Papier. Akademia Mądrego Dziecka. Przygody z nauką.

To analogiczna pozycja, która pozwala dziecku poprzez fascynującą zabawę dokonać ciekawych odkryć. Zamiast wchodzić w głąb skomplikowanych wyjaśnień można wspólnie z dzieckiem wykonać 10 prostych doświadczeń i przekonać się na własnej skórze, czemu tak się dzieje? To w tej książce dzieci dowiedzą się, czy kartką a się pokroić banana? Jak złączyć dwie książki bez kleju? Dlaczego kulka papieru spada szybciej niż arkusz? A nawet będzie można wykonać recykling papieru.


Jestem zauroczona tymi nowościami. Któż by pomyślał, że książka o cytrynie i papierze może aż tak zainteresować?

Kasia

Komentarze

Prześlij komentarz