Książki dla młodych czytelników - Minecraft. Ostatnie starcie oraz Bractwo Zagrożonych - Wydawnictwo HarperKids

 Seria Minecraft należy do bardzo udanych i sprawia, że czeka się na kolejną książkę z niecierpliwością. Niestety Ostatnie starcie to szósta i ostatnia część tej kultowej serii...

W tej ostatniej części paczkę przyjaciół czeka ostateczne starcie. Król Przywoływaczy wszedł w posiadanie Kamienia Węgielnego, niezwykle potężnego bloku, który gwarantuje mu niezwykłe moce. Czy Morgan, Ash, Harper, Po i Jodi zdołają ocalić swój unikatowy minecraftowy świat? Przyjaciele nie spodziewają się też, że w realnym świecie spadnie na nich wstrząsająca wiadomość. Czy oznaczać będzie koniec gry, czy może raczej nowy początek? 

Książka, którą czyta się z zapartym tchem jest pełna wartkiej i wciągającej akcji. Zrozumiały a przy tym humorystyczny język sprawia, że jest przystępna dla młodego czytelnika i przekazuje ważne wartości jakimi są przyjaźń, wytrwałość i odwaga. 

Natomiast dla młodych czytelników, którzy kochają zwierzęta i otaczający ich świat świetną pozycją wydawniczą jest powieść Bractwo Zagrożonych autorstwa słynnego ekologa Philippe Cousteau. 
Tym razem zwierzęta postanowiły wziąć sprawy w swoje łapy, aby uchronić się przed zbliżającą się katastrofą klimatyczną. 

Temperatura na Ziemi rośnie, poziom wód się podnosi, na świecie jest coraz mniej pokarmu… Aby ratować planetę Bractwo Zagrożonych postanawia ocalić świat: w supersilnej niedźwiedzicy polarnej, sprytnym łuskowcu, sarkastycznym narwalu i orangutanie marzycielu. Czasem trzeba będzie zjechać na linie do jaskini, zapętlić obraz wideo czy przekręcić gałkę w drzwiach mimo braku kciuków, ale nikt nie mówił, że będzie łatwo. A staje się jeszcze trudniej, gdy dwoje z nich zostaje porwanych… Czy Bractwu uda się uratować świat? 

Trzymająca w napięciu, pełna emocji książka uczy dzieci szacunku do otaczającego ich świata przyrody, rozbudza zainteresowanie ekologią i uczy aktywnej ochrony środowiska w najbliższym otoczeniu. 

A Wy znacie te pozycje książkowe?

Kasia

Komentarze

Prześlij komentarz