Nowości książkowe dlaa najmłodszych Akademia Mądrego Dziecka - Wydawnictwo Harper Kids

Witajcie w poniedziałek!

Pogoda za oknem dziś nas nie rozpieszcza. Ja po intensywnym weekendzie ledwo wstałam z łóżka, ale moje małe szkraby nie dały mi pospać. W takie dni najczęściej sięgam dla nich po książki, które z uwielbieniem nawet najmłodszy członek rodziny przegląda. Obecnie najlepiej sprawdzają się nam książeczki z serii Akademia Mądrego Dziecka, dlatego z ogromną radością chciałabym opowiedzieć Wam i pokazać ich nowości.

Niesamowity spacer. Łąka.
 
Książeczka przeprowadza najmłodszych czytelników po łące, gdzie zawsze wiele się dzieje. Liski chowają się za trawami, żabki kumkają, ptaszki śpiewają a małe zwierzątka codziennie oddają się w wir pracy.

Przepięknie zilustrowana książeczka zapozna maluchy z codziennymi czynnościami jak spacer, sen czy zachowania zwierząt. Niezaprzeczalnym atutem serii są ruchome elementy, odkrywające przed maluchami odpowiedzi na umieszczone w książce pytania oraz zmieniające wygląd poszczególnych ilustracji. Taka forma łączy zabawę z nauką i intryguje dzieci, zachęcając je do samodzielnego sięgania po lekturę. 

Niesamowity spacer. Deszcz.
 
Książeczka analogiczna do poprzedniej porusza i opisuje zjawisko atmosferyczne jakim jest deszcz. Przyjemna
kontrastowa kolorystyka oraz uproszczona forma ułatwia zapamiętywanie poszczególnych słówek, poprzez skojarzenie ich z otaczającą dzieci rzeczywistością. Grube, solidne strony zapewnią wytrzymałość oraz długie użytkowanie, wspomagając rozwój manualny dłoni.Taki rodzaj książeczki łączy zabawę z nauką i intryguje dzieciaki, zachęcając je do samodzielnego sięgania po lekturę. Książeczka edukacyjna świetnie sprawdzi się podczas poznawania prostych słów, nazw przedmiotów i ich przeznaczenia. 

Nową serią, która tłumaczy znaczenie zmysłu Dotyku i Smaku - jest seria Bobas odkrywa naukę.


 
Książeczki przeznaczone są dla najmłodszych czytelników, gdzie na 20 stronach w sposób najbardziej zrozumiały i przystępny dla dzieci wytłumaczone są zagadnienia dotyczące zmysłu dotyku i smaku.

Smak. Bobas odkrywa naukę. 
Książeczka w prosty sposób pokazuje jak to się dzieje, że dzidziuś jedząc truskawkę czuje słodki smak, a cytrynę kwaśny.Na kartonowych, kolorowych stronach zamieszczono proste słowa i pojęcia dotyczące zmysłu smaku. Do tego książeczkę urozmaicono o naukowe zagadnienia m.in.dotyczące budowy języka. Warto mieć tę pozycję u siebie w domu. 

Dotyk. Bobas odkrywa naukę.
 
Ostatnia pozycja z omawianych nowości wydawniczych porusza znaczenie i działanie zmysłu dotyku. Ukazuje nam

w prosty sposób jak to się dzieje, że dzidziuś dotykając miękkiego sweterka czuje miły dotyk, a mokry miś jest nie miły w odczuciu.Dodatkowo dowiemy się z niej, jak wygląda przekrój skóry, jak to się dzieje, że czujemy jak coś jest miękkie - twarde, ciepłe - zimne itp. 

Zachęcam do poznania wszystkich dzisiejszych pozycji, które są bardzo ciekawe, pięknie wydane i rozwijają dziecko już od najmłodszych lat.

A Wy co o nich sądzicie?

Miłego poniedziałku ;)

Kasia


Komentarze

Prześlij komentarz