Przygody z nauką - Balon i woda - Akademia Mądrego Dziecka

 Dzieci zadają mnóstwo pytań i wie to każdy z rodziców. Ich ciekawa natura stanowi świetny moment, aby zachęcić je do poszukiwania odpowiedzi na interesujące je zagadnienia, aby lepiej poznać i zrozumieć otaczający świat. Wydawnictwo HarperKids wychodzi na przeciw rodzicom i dzieciom prezentując im książki z serii Akademii Mądrego Dziecka - Przygody z nauką.


 
W tematycznie przygotowanych pozycjach w twardej oprawie skrywa się zbiór faktów i ciekawostek oraz doświadczeń pozwalających wykonać, poznać i zrozumieć wszystko co jest w nimi związane.

Balon. Akademia Mądrego Dziecka. Przygody z nauką.

Ta książka to porządna dawka podstawowej wiedzy z zakresu fizyki przekazana w bardzo atrakcyjny sposób, czyli przez  doświadczanie. Pierwsze strony książki pozwalają poznać czym jest balon, z czego jest zrobiony i jakie może przyjąć kształty. Następnie przechodzimy do 10 prostych doświadczeń, które można wykonać w swoim domu. Dzięki nim dowiemy się jak przebić balon cytryną i schować w nim mydło? Czy można zmusić balon do śpiewu? W jaki sposób napełnić balon powietrzem bez nadmuchiwania? I dlaczego za drugim razem łatwiej go nadmuchać? 

Książka prowadzona jest w ciekawy i zabawny sposób, dzięki czemu dzieci z przyjemnością poznają nowe doświadczenia i uczą się poznawać otaczający świat.


 Woda. Akademia Mądrego Dziecka. Przygody z nauką.


To analogiczna pozycja, która pozwala dziecku poprzez fascynującą zabawę dokonać ciekawych odkryć. Zamiast wchodzić w głąb skomplikowanych wyjaśnień można wspólnie z dzieckiem wykonać 10 prostych doświadczeń i przekonać się na własnej skórze, czemu tak się dzieje? Z książki dowiemy się czy można użyć wody zamiast kleju? Dlaczego ciepła woda jest lżejsza od zimnej? Jak zrobić kolorowy prąd i wir? Czemu łódka z plasteliny pływa po wodzie a kulka tonie? 

Dzieci zadają mnóstwo pytań, bo są z natury ciekawe i chcą zrozumieć, jak działa świat. Mali czytelnicy wykorzystują najprostszy składnik – jakim jest woda - i za jej pomocą sami odkrywają podstawowe prawa nauki, przy okazji świetnie się bawiąc.


 
Seria „Przygody z nauką” jest rewelacyjna. Śmiało mogę polecić te nowości, które gwarantują wesołą zabawę i mądrze spędzony czas. 

A Wy lubicie wspólnie ze swoimi dziećmi eksperymentować?

Kasia

Komentarze

Prześlij komentarz