Pomysł na nudę, czyli wakacje z planszówkami... Gra Lama Wydawnictwo Egmont

Są takie momenty podczas wakacji, gdzie dochodzi do mnie zdanie... "Mamo, co robić? Nuuudzi mi się". Wtedy zawsze sprawdzają nam się planszówki, które sprawiają, że nie tylko nuda odchodzi w zapomnienie, ale również możemy wspólnie z dzieckiem spędzić czas. Dzisiaj chciałabym pokazać Wam ciekawą grę, która jako nowość zagościła u nas. 

Lama to idealna gra rodzinna, ale też znakomita zabawa dla bardziej doświadczonych graczy. Pudełko zawiera trzy gry Knizii: strategiczną Lamę podstawową, wredną Lamę Party oraz nieprzewidywalną Lamę kościaną.Jeśli lubicie szybkie rozgrywki o prostych zasadach, to ta gra będzie dla Was idealna.
W pudełku z grą znajduje się talia kart z liczbami i lamami, żetony punktów karnych, 3 kości i żeton Lamy Dramy. No i do tego 3 instrukcje do 3 wspomnianych gier.

LAMA Gra podstawowa

W tym wariancie gracze zagrywają karty pozbywając się tych najbardziej dla nich niewygodnych. Wygrywa gracz, który na koniec gry będzie mieć najmniej punktów karnych. W grze korzysta się z kart o wartości 1-6, kart lam oraz żetonów punktów karnych o wartościach 1 i 10.


 LAMA Party


Gra przebiega na bardzo podobnych zasadach jak wersja podstawowa. W grze gracze znów zagrywają karty, pozbywając się tych najbardziej niewygodnych. Wygrywa gracz, który na końcu gry będzie miał najmniej punktów karnych. Nowe gry i żetony nadają tej grze dodatkowy wymiar. Karty z plusem pozwalają na natychmiastowe powtórzenie swojej tury, a Różową Lamę można położyć na dowolną kartę. 


LAMA Gra kostkowa

W grze używa się: 36 kart o wartościach 1-6, 7 kart lamy i żetony o wartościach 1 i 10, a do tego 3 kości.  Gra dzieli się na rundy, w których gracze rzucają kośćmi odkrywając karty lub biorąc je z szeregu kart na stole. Wygrywa ten gracz, który na koniec będzie miał najmniej punktów karnych.

Wydanie w formie trzech gier w jednym pudełku jest świetnym pomysłem. Gra o prostych zasadach, jest bardzo dynamiczna i niesamowicie wciągająca. Mimo, że celem gry jest tylko pozbycie się kart posiadanych w ręku, to w jej trakcie  zawsze pojawia się dylemat czy już spasować i świadomie pozbierać punkty karne, czy dalej ryzykować i dać się zaskoczyć. To wzbudza ogromne emocje i sprawia, że z niecierpliwością czekamy na dalszy rozwój akcji. Tę grę warto mieć u siebie, bo zabawa z jej wykorzystaniem jest gwarantowana!

Kasia

Komentarze

Prześlij komentarz