Bajka dźwiękowa - Trzy małe świnki i Kot w butach - Wydawnictwo HarperKids

 Czy można połączyć tradycyjną książeczkę ze słuchowiskiem? Dla Wydawnictwa HarperKids  nie ma rzeczy niemożliwych. Dzisiaj chciałabym opowiedzieć Wam o nowościach wydawniczych, jakich do tej pory jeszcze nie było. 

Seria bajek dźwiękowych powstała z myślą o dzieciach, które szybko się nudzą przy tradycyjnych książkach i mają wobec nich większe oczekiwania. Ich atrakcyjna i nowoczesna formuła zachęca do spędzenia czasu z tymi ciekawymi propozycjami wydawniczymi.

Trzy małe świnki. Bajka dźwiękowa.

 
Przekazywana z pokolenia na pokolenie bajka o trzech małych świnkach jest wszystkim na pewno doskonale znana. Tym razem jednak, ta piękna opowieść jest przedstawiona w interaktywny sposób. Na każdej ze stron znajdują się zabawne ilustracje, a tekst na nich zawarty został skrócony do minimum zachowując znaną od lat fabułę. Dlaczego podjęto się takiej formy? Ponieważ
resztę treści dopowiadają odgłosy i melodie. Dzieci same je uaktywniają, przyciskając ikony nutek ukryte na ilustracji, przy okazji ćwicząc spostrzegawczość i motorykę małą. Melodie i odgłosy zostały specjalnie skomponowane do bajki i nagrane przy pomocy aktorów, muzyków i prawdziwych instrumentów. Dźwięki tworzą trzeci wymiar - wzbogacają opowieść i pomagają rozwijać wyobraźnię. 

Każdą czytaną stronę książeczki wzbogacają dźwięki, dzięki czemu dziecko słuchając tej opowieści koncentruje swoją uwagę i czeka na rozwój akcji. Bajka działa na różne zmysły jednocześnie: wzrok, dotyk i słuch. Książeczka zapoznaje dzieci z rozmaitymi dźwiękami, zachęca do ich naśladowania, co z kolei rozwija aparat mowy, zachęca do mówienia i jest świetną zabawą logopedyczną. 

To wydanie jest niesamowite!

Analogiczną formę ma druga bajka dźwiękowa -  Kot w butach.

 Na niedużym formacie książki z miękkimi i lekkimi kartkami umieszczona jest historia kota w butach. Bajka zawiera 16 różnych modułów dźwiękowych, które uruchamiają wyobraźnię dziecka. Wystarczy nacisnąć ukryte na obrazkach nutki, aby posłuchać 
jak śmieje się kot, kracze wrona, przy jakiej muzyce ucztuje się u króla, jak trębacze wygrywają fanfary, a czarodziej zmienia się w myszkę. 

Te książeczki koniecznie musicie mieć w swojej biblioteczce.

Dajcie znać, czy zaskoczyła Was taka forma?

Kasia

 

Komentarze

Prześlij komentarz