Świetne książeczki na jesienne wieczory dla najmłodszych - Wydawnictwo HarperKids

Jesienny czas sprawia, że wieczory stają się coraz dłuższe i warto je spędzać w jakiś wartościowy sposób. My wspólnie gramy w gry planszowe, bawimy się i oczywiście czytamy książki! Dzisiaj chciałabym pokazać Wam kilka nowości, które sprawiają, że na twarzach dzieci gości uśmiech i satysfakcja z wartościowych, wspólnych chwil.


Masza i Niedźwiedź, to niewątpliwie jedna z ulubionych bajek. Przygody niesfornej Maszy, pełne humoru ale też z dawką mądrości życiowych ma już miliony miłośników. W książce Masza i Niedźwiedź. Opowieści dla Małych i Dużych znajdują się opowieści, które w większości dzieci znają z serialu telewizyjnego.
Historie zawarte w tym tomie są ilustrowane oryginalnymi kadrami z uwielbianej przez dzieci animacji! 

 
 Masza jak zawsze ma tysiąc pomysłów na minutę i wszędzie jej pełno, a poczciwy Niedźwiedź najchętniej całymi dniami rozwiązywałby krzyżówki lub majsterkował w ogrodzie. Ale... przeciwieństwa się przyciągają! Masza najlepiej czuje się w towarzystwie swojego dużego przyjaciela, a Niedźwiedź dałby się za małą psotnicę pokroić! 

To przepiękne, eleganckie wydanie będzie doskonałym prezentem dla wielbicieli przygód małej urwiski i jej cierpliwego przyjaciela.

Dolina Muminków. Poznaj Muminki! Ruchome obrazki.

Pamiętam pierwsze spotkanie z Muminkami naszego starszego syna. Teraz nadeszła pora na naszą córeczkę, która z ogromnym zaciekawieniem zaczęła przeglądać kolejne strony książeczki.

T
a piękna i wytrzymała kartonowa książka z ruchomymi obrazkami to zaproszenie do Doliny Muminków znanej z nowego serialu animowanego na podstawie serii powieści oraz komiksów autorstwa Tove Jansson. Ruchome obrazki to bestsellerowy format dla maluchów. Ulubieni bohaterowie, kolorowe ilustracje, poruszające się elementy oraz rymowany tekst sprawiają, że każda chwila z tą książeczką będzie dla najmłodszych fanów małych trolli idealnym zaproszeniem do Doliny Muminków. Któż by się jej oparł?

Tomek i przyjaciele. Niezawodne lokomotywy. Moja pierwsza biblioteczka.

Uroczy,  miniaturkowy box książkowy, to kolejna ciekawa propozycja wydawnicza. W jej skład wchodzą cztery książeczki opowiadające o przygodach tytułowych, niezawodnych lokomotyw. Książeczki mają format wygodny dla małych rączek i bezpieczne zaokrąglone rogi. Kolorowe ilustracje sprawią, że mały czytelnik będzie chciał wracać do czytania i oglądania obrazków w nieskończoność. Kolekcja czterech książek Moja pierwsza biblioteczka jest opakowana w wygodne etui, co sprawia że można ją zabrać ze sobą na spacer do parku czy w podróż. Kartonowe strony są odporne na zabrudzenia i odporne na działanie małych rąk.
 
Na wyspie Sodor nie zawsze wszystko idzie zgodnie z planem. Wiedzą o tym lokomotywy, które każdego dnia spotykają niezwykłe przygody a także kłopoty. Na szczęście przyjaciele są zawsze gotowi do pomocy w tarapatach i do wspólnej zabawy. 

Książeczki stanowią świetny pomysł dla dzieci, które dopiero wkraczają w świat literatury. Historyjki są proste i krótkie, dlatego też maluszki słuchają je z ogromnym zainteresowaniem. 

A na Was jakie wrażenie wywarły te nowości wydawnicze?

Kasia

 

 

 

 

Komentarze

Prześlij komentarz