Komiksowy zawrót głowy - Wydawnictwo Egmont

 Dzisiaj nadszedł czas na poznanie kolejnych nowości książkowych Wydawnictwa Egmont, a będą nimi komiksy - najbardziej preferowany gatunek książek dla mojego dziecka ;)

Zacznę od tego, że kolejne komiksowe nowości przedstawiają przygody i wyzwania dzielnego kowboja Lucky Luka i jego wiernego wierzchowca. Nie wiem co mają w sobie te komiksy, ale czeka się na nie z ogromną radością i zaciekawieniem.

Lucky Luke. Samotny jeździec. Tom 76
 Tym razem
po nieudanym napadzie Daltonowie znów wpadają w ręce Lucky Luke’a i trafiają do więzienia. Joe wymyśla plan ucieczki, ale pozostali bracia mają dość przywództwa małego szaleńca i się buntują. W tej sytuacji sprytny Joe proponuje, że nowym szefem bandy zostanie ten z nich, który po wydostaniu się zza krat pierwszy zdobędzie milion dolarów. Od tej pory każdy z desperados działa na własną rękę. Lucky Luke’a ponownie rusza w pościg za zbiegami, jednak tym razem ma utrudnione zadanie, bo musi podążać aż czterema tropami w cztery różne miejsca. A to dopiero początek jego kłopotów, ponieważ bracia wykażą się talentami, których nie ujawniali, gdy działali razem. Samotny Kowboj zastosuje więc nowe metody walki z bandytami. 

Komiks naszpikowany jest sytuacjami akcji i zabawnych historii, który nie pozwoli czytelnikowi na chwilę nudy. 

Asteriks i Gryf. Tom 39
 Asteriks i Obeliks znów powracają w pełnym przygód wydaniu.
Pewnego dnia Panoramiks otrzymuje od wilczego posłańca wiadomość, że jego dawny kolega szaman Akiedystrava jest w niebezpieczeństwie. Asteriks i Obeliks wraz z druidem wyruszają w długą podróż do dziewiczej, dzikiej i, jak okiem sięgnąć, zamarzniętej krainy Sarmatów, aby wspomóc starego przyjaciela. W tym samym kierunku podąża też oddział „odważnych” Rzymian z misją schwytania tajemniczego i przerażającego stworzenia, Gryfa, dzięki któremu Juliusz Cezar mógłby zapunktować u rzymskiego suwerena. Komiks jest tak ciekawy, że nie można oderwać się od niego. Ciekawie prowadzona akcja, piękne grafiki i humorystyczne dialogi sprawiają, że czyta się go z ogromnym zaciekawieniem.

Smerfy i bociany. Tom 38
Smerfy, ulubieńcy małych i dużych czytelników, zawsze robią coś ciekawego. Tym razem Papa Smerf ogłasza, że delegacja mieszkańców wioski poleci na bocianach do czarodzieja Omnibusa, aby wziąć udział w przyjęciu z okazji jego urodzin. Wycieczka udaje się znakomicie, goście bawią się wspaniale, jednak następnego dnia nie pojawiają się bociany mające odwieźć Smerfy do domu... Co się stało? Czy pięknym ptakom przydarzyło się coś złego? Papa Smerf organizuje wyprawę, aby wyjaśnić tajemnicę zniknięcia bocianów. Naszych bohaterów czeka niebezpieczna walka w obronie latających przyjaciół! Komiksowa historia pokazuje wrażliwość Smerfów i ich pomocną dłoń w stosunku do innych stworzeń. Mogą oni liczyć na nich w każdej sytuacji, nawet jeśli muszą nawet narażać swoje życie. W tym wydaniu nie zabraknie również dawki humoru zwłaszcza w sytuacji, gdy na horyzoncie pojawia się Gargamel.

I co sądzicie o tych nowościach?

Kasia

 

Komentarze

Prześlij komentarz