Pierwsze Puzzle - Akademia Mądrego Dziecka - Wydawnictwo HarperKids

 Akademia Mądrego Dziecka, to seria książeczek, która cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród najmłodszych czytelników i która co miesiąc poszerza swoje zasoby o ciekawe wydania. Tym razem powstała całkiem nowa i bardzo ciekawa seria Pierwsze Puzzle. Są to pięknie wydane, kolorowe książeczki z grubymi, kartonowymi stronami, które skrywają w sobie dodatkowy element, jakim są puzzle. Każda strona książeczki oprócz rysunków, wyrazów i krótkich tekstów zawiera w sobie jeden duży puzzel, które po wyjęciu tworzą cały obrazek. Zwierzęta w podróży. Akademia mądrego dziecka. Pierwsze puzzle.

W tej pozycji zostały zaprezentowane zwierzęta, które zostają przedstawione dziecku w formie krótkich rymowanek, rysunków i podpisów. Na każdej stronie znajduje się duży puzzel - wagonik, który po wyjęciu można połączyć ze sobą tworząc pociąg do zabawy. Do tego na odwrocie puzzli znajdziemy nazwy siedzących w wagonikach zwierząt, z dodatkowo przypisanymi mu kolorami, które pozwalają dziecku zapoznać się nie tylko z nazwami zwierząt, ale również utrwalić znajomość kolorów. Książeczka wspiera rozwój małej motoryki, ćwiczy koncentrację uwagi u dziecka, a przy tym rozwija słownictwo oraz pozwala poznać i zapamiętać nazwy zwierząt.


Arka Noego. Akademia mądrego dziecka. Pierwsze puzzle.

Książeczka o analogicznej konstrukcji do wcześniej omawianej pozycji przedstawia budowę arki i zwierzęta jakie się w niej znalazły. Duże kartonowe strony oraz duże puzzle ułatwiają dziecku przerzucanie stron. Puzzle bez problemu wyciągniemy z książeczki i równie prosto je włożymy z powrotem. Przy przewracaniu kolejnych stron nie wypadają, a po wyjęciu wszystkich puzzli można je z łatwością połączyć ze sobą - tworząc arkę. 


 

Ta nowa seria jest bardzo udana, a dziecko z żywym zaciekawieniem i ogromną radością czerpie z niej nowe wiadomości i usprawnia umiejętność logicznego myślenia.

A jakie jest Wasze zdanie na temat tych książeczek?

Kasia

Komentarze

Prześlij komentarz