Nowości komiksowe w miesiącu październiku - Wydawnictwo Egmont

 Dla starszych czytelników i fanów komiksów Wydawnictwo Egmont zaproponowało bardzo ciekawą pozycję książkową jaką jest - DC Powieść graficzna,Śladami Batgirl. W tym wydaniu poruszane są ważne tematy społeczne, które interesują nastolatków.
Historia Cassandry Cain, nastoletniej zabójczyni, która nagle postanawia skończyć z dotychczasową rolą, uciec od mrocznej przeszłości i zacząć wszystko od nowa - zamiast krzywdzić ludzi chce im pomagać. Czy uda się jej wyjść z cienia i pokonać największą przeszkodę – ten cichy głos w środku, mówiący, że nigdy nie będzie bohaterką? Na szczęście Cass nie musi mierzyć się z losem w pojedynkę. Z pomocą nowych mentorek – właścicielki japońskiej restauracji Jackie Fujikawy Yoneyamy oraz bibliotekarki Barbary Gordon – postara się sprostać wyzwaniu w jedyny sposób, jaki przychodzi jej do głowy: zbierając rozmaite informacje na temat swojej ulubionej superbohaterki. Problem w tym, że kilka lat temu Batgirl zapadła się pod ziemię... Czy Cass zdoła ją odnaleźć, uciekając przed własnym ojcem, który jest gotowy zniszczyć wszystko, co zdążyła pokochać? A może sama podejmie się misji ratowania świata? 

Komiks jest przepełniony treścią, ciekawych wydarzeń i niespodziewanych zwrotów akcji, które zmuszają do myślenia i zastanowienia się nad różnymi problemami świata. Akcja toczy się w sposób mocno przewidywalny od początku do końca i porusza pewne codzienne problemy.Grafiki, które mają uzupełnić przekazywane treści są stosunkowo proste i nie do końca wpisują się w mój gust estetyczny. Jednak co nie można im zarzucić, to świetnie oddają emocje bohaterów. Komiks w przystępny sposób pokazuje, iż sami - bez względu na ciągnącą się za nami przeszłość - możemy zadecydować, kim będziemy w przyszłości i jaką podążymy drogą. 

Najwybitniejsi Naukowcy. Newton. Grawitacja w akcji.

 
Kolejny tom kolekcji „Najwybitniejsi Naukowcy”, prezentującej postaci ludzi nauki, których badania przyczyniły się do rozwoju ludzkości w różnych dziedzinach. W tym albumie poznajemy Isaaca Newtona, badacza, który odkrył prawo powszechnego ciążenia, a dokonał tego – według legendy – w sadzie, gdy na głowę spadło mu jabłko z drzewa, pod którym siedział. Z opowieści dowiadujemy się, że od Newtona od najmłodszych lat interesowało wszystko, co działo się dookoła niego. Lubił przeprowadzać eksperymenty, dzięki którym poznawał reguły rządzące światem. Pozwoliło mu to stać się jednym z najbardziej wszechstronnych naukowców w historii. Jego odkrycia otworzyły zupełnie nowy rozdział w dziejach nauki. 

Książeczka mimo swoich niedużych rozmiarów w ciekawy sposób opisuje życiorys Newtona. Urocze ilustracje i ciekawie prowadzone dialogi sprawiają, że czyta się go z ogromną radością.

A Wy lubicie poznawać nowe komiksy?

Kasia

 

 

Komentarze

Prześlij komentarz