Nowości komiksowe - Mulan, Giganci, Sami - Wydawnictwo Egmont

 Styczeń to miesiąc, który pod względem komiksów był bardzo ciekawy i obfity. Kilka książek bardzo nas zaciekawiło, dlatego też chciałabym dzisiaj zaprezentować Wam godne polecenia egzemplarze.


Mulan 

Komiks Mulan, to przedstawienie wspaniałej, filmowej opowieści, która została przeniesiona na strony komiksu.

Hunowie przedarli się przez Wielki Mur! Wydaje się, że nic nie jest wstanie zatrzymać najeźdźców dowodzonych przez demonicznego Szan Ju. Tylko ktoś o niezwykłej odwadze i ogromnym harcie ducha może uchronić Chiny przed klęską. Taka osoba wkrótce się ujawni, a jej tożsamość zaskoczy wszystkich… Mulan, to opowieść o odwadze i poświęceniu. Przedstawienie czytelnikowi jak ważna jest rodzina i wyznawane w niej wartości sprawiają, że komiks czyta się z ogromną przyjemnością. Czytelne grafiki, pełne emocji i odpowiednio dobrany tekst pozwalają przenieść się w miejsce akcji i wspólnie z bohaterami przeżyć to, co oni w danym momencie czuli.

Giganci. Erin. Tom 1

Pierwszy tom nowej francuskiej serii dla młodszych i starszych czytelników. Dzieci pochodzące z czterech zakątków świata wykazują ponadnaturalne zdolności. Przyciąga je pewna nieznana siła. Podążając za nią, odkrywają olbrzymie istoty i pomagają im się przebudzić… Bohaterką pierwszego tomu jest zapalona ogrodniczka Erin. Jej rodzice zginęli w wypadku, a rośliny dają Erin pocieszenie. Pewnego dnia dziewczynka spotyka Yrso – giganta, który mimo przerażającego wyglądu okazuje się bardzo życzliwy. Kłopot w tym, że polowanie na Yrso rozpoczyna pewna tajemnicza grupa naukowców… 

Komiks ten prezentuje serię przygód z prastarymi bohaterami, które mogą odmienić los Ziemi. Ciekawie prowadzona akcja sprawia wiele radości podczas czytania tego wydania i sprawia, że z niecierpliwością czeka się na jej kontynuację...
Sami. Zniknięcie. Tom 1

Jest to pierwszy tom komiksu fantasy dla młodzieży. 

Pewnego dnia pięcioro nieznających się dotąd dzieci po przebudzeniu odkrywa, że ​​wszyscy mieszkańcy ich miasta zniknęli. Chcąc się dowiedzieć, co się z nimi stało szukają odpowiedzi przemierzając opustoszałe ulice, jednak natykają się tam tylko na grasujące po mieście dzikie zwierzęta. Czy uda im się przetrwać samodzielnie i odkryją tajemnicę zniknięcia pozostałych mieszkańców? 

Komiks ten prezentuje ciekawą fabułę, którą czyta się jednym tchem i sprawia, że już nie można się doczekać kolejnych wydań tej serii. 

 

A Wy mieliście już okazję zapoznać się z tymi nowościami ze świata komiksów?

Kasia

Komentarze

Prześlij komentarz