Nowości komiksowe - Smerfy, Mali Bogowie i Lucky Luke - Wydawnictwo Egmont

 Komiksy to jedne z ulubionych pozycji książkowych mojego synka. Korzystając z inspiracji w nich zawartych sam tworzy swoje komiksy doskonaląc swoje umiejętności rysowania i wymyślania historii...

Dzisiaj nadszedł czas, aby zaprezentować Wam kolejne nowości, które są warte uwagi.

Wydawnictwo Egmont wie co uwielbiają dzieci i jak sprawić im radość ;) Jesteście ciekawi co pojawiło się w tym miesiącu?


Jajko i Smerfy. Tom 4

Tom zawiera w sobie trzy opowieści: „Jajko i Smerfy”, „Fałszywy Smerf” i „Setny Smerf”. Każda z nich ma przepiękne ilustracje, które pozwalają nacieszyć oko i przenieść się w świat niebieskich skrzatów. Opowieść oscyluje w zbliżającym się Święcie Smerfów, na które mieszkańcy wioski zagubionej w zaczarowanym lesie zawsze przygotowują coś niecodziennego. Tym razem postanawiają zrobić ciasto, do którego potrzebne jest jajko... Tyle że trzeba się po nie wybrać tam, gdzie są kury, czyli do ludzkich siedzib. A kiedy już Smerfom udaje się zdobyć jajko, okazuje się, że jest bardzo niezwykłe – i dopiero wtedy zaczynają się prawdziwe kłopoty naszych bohaterów... Potem Smerfy będą musiały się bronić przed okrutną zemstą czarownika Gargamela, a w końcu Laluś znajdzie nowego Smerfa... po drugiej stronie lustra! 
Lucky Luke. Arizona. Tom 3

W tym komiksie znajduje się wszystko to, co w opowieściach o samotnym kowboju jest najciekawsze - pościgi, strzeleckie popisy,  charakterystyczny humor i oczywiście pomocną dłoń. W okolicach Nugget City od dawna działa szajka napadająca na dyliżanse przewożące złoto. Samotny Kowboj ratuje życie konwojentowi cennego transportu i na miejscu rabunku znajduje trop mogący prowadzić do złoczyńców. Teraz nic go nie powstrzyma przed wymierzeniem sprawiedliwości! Później podąży do Meksyku śladem poszukiwanego przez prawo znanego rzezimieszka zwanego Papierosowym Cezarem. Pościg zawiedzie Luke’a wprost na arenę korridy, gdzie nasz bohater na oczach setek widzów będzie musiał stawić czoło nie tylko podstępnemu bandycie, ale też rozwścieczonym bykom... Mali Bogowie. Ciężko jest być bogiem. Tom 3

To  kolejna część zabawnego komiksu opartego na mitologii, za którą przepada mój syn. Trzecia część prześmiesznej opowieści o młodych kandydatach na bogów i herosów starożytnej Grecji, którzy nie mają zamiaru cierpliwie czekać, aż dostaną nadprzyrodzone moce. Herakles próbuje wykonać dwanaście prac, choć jeszcze nie został obdarzony konieczną do tego siłą. Odyseusz buduje najwspanialszy statek świata, mimo że wciąż nie nauczył się pływać. Kirke przygotowuje magiczne eliksiry, niestety także takie, które powodują nieciekawe skutki uboczne. Atena zgłębia sztukę wojenną, ale na razie wygrywa tylko w domino. Z kolei Taurusek, jak to Taurusek – a to zrobi piekielnego grilla, a to wymyśli nowe dyscypliny olimpijskie, a to postanowi wykąpać się rzece umarłych. Dziwacznych pomysłów nigdy mu nie brakuje. 

Komiks zapoznaje dzieci z wątkami mitologii, które można wykorzystać w nauce szkolnej. Teraz już wiem, dlaczego mitologia jest jego konikiem i ją uwielbia ;) Co prawda mity są trochę poprzekręcane, ale dziecko czytając to wydanie zapoznaje się z najważniejszymi postaciami, miejscami i tytułami mitów.

Wszystkie przedstawione komiksy są godne polecenia. Ich treści trzymają w napięciu i przeplatane są zabawnymi perypetiami. Całości dotrzymują świetnie przygotowane ilustracje, które dodatkowo wprawiają Czytelnika w przedstawione przygody.

I jak Wam się spodobały te nowości?

Kasia

 

Komentarze

  1. Smerfy uwielbiam do dziś i mam do nich wielką słabość :)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz