Bajeczki na dzień dobry - Przygody Misia Paddingtona, Tomek i przyjaciele - Wydawnictwo Harper Kids

 Kochani, 

Dzisiaj chciałabym pokazać Wam dwie nowe książeczki, które są nie lada gratką dla miłośników bajek. Nowa seria - Bajeczki na dzień dobry, zawiera w sobie trzy, krótkie ale pełne uroku opowieści wzbogacone urokliwymi grafikami.

Tomek i przyjaciele. Bajeczki na dzień dobry.

 W niewielkiej, poręcznej książeczce znajdują się trzy
nowe, niepublikowane wcześniej opowieści stworzone na podstawie najnowszych odcinków serialu Tomek i przyjaciele: Kana zwalnia, Słowo Tomka oraz Ważna misja.

Książeczka opatrzona jest pięknymi ilustracjami, których kadry prosto z ekranizacji zostały przeniesione do wnętrza tego wydania. Z ich treści dowiemy się, czy Tomek zawsze dotrzymuje słowa danego przyjaciołom, czy mała lokomotywa poradzi sobie z największym wyzwaniem w życiu i dostarczy na czas najważniejszy element rakiety oraz  jak elektryczna, superszybka Kana odnajdzie się w powolnej podróży z Tomkiem przez wyspę Sodor.

 Przygody Misia Paddingtona. Bajeczki  na dzień dobry.

Zawarte w tej książeczce historie rozbawią wszystkich fanów popularnego serialu. Z jej zawartości dowiemy się, czy Paddington pomoże pani Brown poradzić sobie z jej twórczym kryzysem, jak należy opiekować się ptakiem ze złamanym skrzydełkiem oraz czy Paddingtonowi uda się zastąpić w kuchni Panią Bird?

 Te książeczki stanowią świetny pomysł
na dobre rozpoczęcie każdego dnia i niezawodny sposób na zajęcie kilkulatka podczas podróży, w kolejce na poczcie albo w supermarkecie! Mała i lekka książeczka z powodzeniem zmieści się też do dziecięcego plecaka, dzięki czemu młody czytelnik może mieć ją przy sobie wszędzie tam, gdzie dopadnie go nuda.

I co sądzicie o tej nowej serii?

Pozdrawiam

 Kasia

Komentarze