Komiksowy zawrót głowy - Louca, Frnck i Cedryk - Wydawnictwo Egmont

 Dzisiaj nadszedł czas na poznanie kolejnych nowości książkowych Wydawnictwa Egmont, a będą nimi komiksy - najbardziej preferowany gatunek książek dla mojego dziecka ;)

Louca. Twarzą w twarz. Tom 2

To drugi tom serii o dorastającym chłopcu, jego niezwykłym przyjacielu i ukochanej dziewczynie. Louca nadal trenuje pod okiem Nathana, ale czasu ma naprawdę mało, ponieważ zbliża się ostatni mecz sezonu, który zadecyduje o przyszłości szkolnej drużyny. Loucę i jego kolegów czeka trudne zadanie, bo po drugiej stronie boiska stanie najsilniejszy zespół ligi. Nim jednak dojdzie do decydującego starcia, naszego bohatera czeka mnóstwo wysiłku i kilka rozczarowań. 

 To kolejny tom, który zwiększa tylko apetyt na kolejne wydanie. Nie spodziewałam się, że ta seria tak przypadnie do gustu mojemu synowi. Przygody głównego bohatera są zabawne, podobnie jak utrzymana w tym klimacie również oprawa graficzna komiksu. Polecam ten tom z całego serca.

Frnck. Chrzest ognia. Tom 2

 Kolejny tom serii fantasy o trzynastoletnim wychowanku sierocińca, który rusza na poszukiwanie rodziców i niespodziewanie trafia do czasów prehistorycznych. Odtąd nie ma chwili spokoju: musi wynaleźć ogień, mydło i samogłoski…

 W publikacji następuje kontynuacja historii głównego bohatera
który dalej przebywa w dawnych czasach. Chłopak chce do tej epoki wprowadzić kilka usprawnień. Każde z nich kończy się katastrofą. Mieszkańcy nie są jeszcze gotowi na takie nowinki jak mydło czy elektryczność. Z każdym kolejnym dniem Franck odkrywa prawdziwe oblicze prawieku. Wszędzie trzeba mieć oczy szeroko otwarte. W każdej chwili może spotkać gigantycznego mamuta czy inne dzikie zwierzęta. Jednak tu też nie zabraknie zwariowanych, zabawnych sytuacji - które sprawiają, że komiks ma niesamowity klimat! Już z niecierpliwością czekam na kolejny tom ;)

Komiksy są super! Cedryk. Ciepło, cieplej… zimno! Tom 1.

Jest to wyjątkowe wydanie, ponieważ w zbiorczym albumie znajdziemy trzy oryginalne tomy - "Tata umie wszystko”, „Co za mucha go ugryzła?!” oraz „Ciepło, cieplej… zimno!”. Na podstawie przygód Cedryka nakręcono nawet  serial animowany. 

Cedryk
chodzi do szkoły podstawowej i nade wszystko uwielbia swojego dziadka. Pod względem szalonych pomysłów zasługuje co najmniej na maturę. Cedryk zawsze znajdzie sposób, żeby coś zbroić. Czasem nawet niechcący. A że pragnie szybko dorosnąć, aby imponować dziewczynom (szczególnie jednej!) i kolegom, ciągle wpada w kłopoty. Zdaje się, że skłonność do wygłupów odziedziczył po dziadku. Oto historie o staruszku, który lubi się śmiać ze wszystkiego, i o jego wnuku, który potrafi każdego rozbawić... albo zdenerwować. 

Po więcej ciekawych przygód i zabawnego humoru zapraszam Was na łamy komiksów, które z pewnością umilą niejeden dzień ;)

 Koniecznie dajcie znać, co o nich sądzicie?

Kasia

Komentarze