Moja pachnąca książeczka i Kolorowy nocnik, czyli nowości książkowe - Wydawnictwo Harper Kids

 

Czy książeczki dla dzieci mogą pachnieć? Te od Wydawnictwa Harper Kids są na to żywym przykładem. Moja pachnąca książeczka z kolorami stanowi połączenie zapachów, kolorów i ciekawych przedmiotów. Jeśli jesteście ich ciekawi, to zapraszam na wpis.


Książeczki przeznaczone są dla najmłodszych czytelników. Oddziałują one na zmysł węchu, wzroku i dotyku.
Na każdej stronie maluch uczy się nowych kolorów, poznaje rzeczy powiązane z daną barwą oraz dzięki potarciu paluszkiem o stronę poznaje również zapachy.  

Ogród. Moja pachnąca książeczka z kolorami. Akademia mądrego dziecka

Książeczka uczy kolorów, pokazuje przedmioty w danej barwie, a dodatkowo każda prawa strona po potarciu obrazka pachnie.

W tytule Ogród przedstawione zostały zapachy: lawendy, cytryny, jaśminu, róży, pomarańczy, mięty i kwiatów bzu. 

Książeczki edukacyjne pomagają w poznaniu otaczającego nas świata, wzbudzają ciekawość i zachwycają formą wydania. Wzmocnione strony są grube, zapewniając wytrzymałość i długie użytkowanie, a dzięki zaokrąglonym rogom, książeczki są bezpieczne dla najmłodszych dzieci.
Mój dzień. Moja pachnąca książeczka z kolorami. Akademia Mądrego Dziecka

 W Moim dniu pojawia się zapach: świerku, truskawki, lodów waniliowych, pieczonego kurczaka, mydła i perfum lawendowych. Ta książeczka to prawdziwe czary - mary...
 
Ta książeczka to prawdziwe czary - mary... Zabiera ona dzieci w podróż po kolorach, które... pachną.

Pachnące strony umożliwią maluchom poznawanie kolorów dzięki przyporządkowaniu barw do rzeczy używanych w codziennym życiu i do ich zapachów. Po potarciu palcem wybranych miejsc mały czytelnik będzie mógł poznać zapach rzeczy przedstawionych na ilustracjach. Każdy zapach ukryty jest pod otwieranym okienkiem, co sprzyja dobrej zabawie, rozwija sprawność rączki i nie pozwala się ulotnić zapachowi. Zabawa z książeczką dostarczy dziecku mnóstwa wrażeń i pobudzi ciekawość, a przy okazji pomoże w nauce podstawowych słówek czy nazw kolorów i zapachów w przyjazny sposób. 

Kolorowy nocnik. Akademia mądrego dziecka. Mój świat.

 Mój Świat to nowa seria Akademii Mądrego Dziecka, która uczy dzieci codziennych czynności oraz uwrażliwia i pokazuje świat. Książeczki zawierają ruchome elementy, dzięki którym czytelnik ćwiczy małą motorykę. Grube kartonowe strony oraz bezpieczne zaokrąglone rogi pozwolą dziecku wygodnie przeglądać książkę.
Pozycja ta ma zachęcić małego czytelnika do korzystania z nocniczka. Pokazuje ona dziecku, do czego on służy  i pomaga oswoić się z nim w sposób dowcipny.
Dzięki przesuwanym elementom i otwieranym okienkom nauka korzystania z nocnika jest połączona z zabawą, a dziecko samo chętnie sięga po książkę.

I co sądzicie o tych książeczkach? Czyż to nie nadchodzący hit?

Kasia
 

Komentarze

Prześlij komentarz