Poznajemy dinozaury - Diplodok i Tyranozaut - Wydawnictwo Harper Kids

 Czy jesteście gotowi na nową serię kartonowych książeczek z ruchomymi elementami? Jeśli tak, to dzisiaj przeniesiemy się do czasów prehistorii, gdzie rolę główną odgrywały dinozaury, podobnie jak w książeczkach Wydawnictwa Haroer Kids z serii - Poznajemy dinozaury.


Książeczka pod tytułem Diplodok przedstawia ciekawe fakty z życia tego roślinożernego gada. Dowiadujemy się jaki wielką wagę miał dinozaur oraz po co mu była tak długa szyja. Czy ktoś z was wie? Na każdej stronie mamy ruchomy element, co sprawia, że czytanie jest też zabawą pozwalającą ćwiczyć paluszki maluszkom. 

 Drugą pozycją tej samej serii jest Tyranozaur -
czyli jeden z najgroźniejszych wielkich gadów przedstawia ciekawe fakty. Dowiadujemy się jak duży był ten dinozaur, jak wyczulony miał węch i jakie wielkie zęby miał w paszczy. 

 Książeczki są przepięknie wydane i pełne ciekawostek. Ruchome elementy pozwalają zaciekawić nawet najmłodsze dzieci i umożliwiają manipulowanie elementami. Krótkie, ale logiczne teksty wzbogacają wiedzę dziecka, a kolorowe ilustracje przybliżają czytelnikowi czas, w którym żyły dinozaury.

A Wy co sądzicie o tym wydaniu?

Kasia

*wpis powstał we współpracy z Wydawnictwem HarperKids

Komentarze

Prześlij komentarz