Poznajemy świat. Kolory i Pojazdy - Wydawnictwo HarperKids

 Poznaję świat to seria książek, która należy do modułu Akademii Mądrego Dziecka i która jest w naszym domu uwielbiana. Książki posiadają elementy do układania mające na celu zaangażować dziecko do wspólnej interakcji. I to właśnie dzisiaj chciałabym pokazać Wam kolejne dwa tytuły, które wzbogaciły naszą domową biblioteczkę.


Farma. Akademia Mądrego Dziecka. Poznajemy świat

Zestaw zamykany jest na magnes, a w jego skład wchodzi przymocowana książka dla dzieci, oraz dwanaście kolorowych elementów odpowiadających temu, co znajduje się na kartach książki. Książeczka ma grube, sztywne strony i pełna jest nasyconych barw.


 
W książeczce znajdziemy krótkie polecenia, które dziecko bardzo chętnie rozwiązuje. Trzeba wskazać na stronie żółte kurczątko, czy spróbować naśladować dźwięk traktora lub miauczeć jak kot. Dodatkowo na każdej stronie mamy trzy otwory z wizerunkiem zwierzątek lub przedmiotów, w które trzeba dopasować puzzle. Każdy, kolorowy puzzel jest z jednej strony podpisany, by uczyć się nazw zwierząt i przedmiotów z gospodarstwa, z drugiej strony ma kolorowy obrazek. Maluszek przez zabawę ćwiczy swoje paluszki oraz skupienie. 

Identyczną formę i przeznaczenie ma druga książka - Pojazdy. Akademia Mądrego  Dziecka. Poznajemy świat.

Wśród środków lokomocji znajdujących się w tej pozycji znajdziemy pojazdy na placu budowy, służby ratownicze, pojazdy miejskie oraz środki lokomocji na lądzie i na wodzie. Trzeba w niej wskazać lawetę, spróbować naśladować dźwięk karetki lub opowiedzieć co lata po niebie. Dodatkowo na każdej stronie mamy trzy otwory z wizerunkiem samochodów, samolotów czy statków w które trzeba dopasować puzzle. 

 Dla najmłodszych dzieci wykonywanie prób dopasowania puzzli do danych elementów jest bardzo kształcące i pozwala rozwijać nie tylko motorykę ale również logiczne myślenie. Do tego pięknie wykonane i mocno nasycone kolorami elementy dodatkowo są przyjemne dla oka i pozwalają skupić uwagę dziecka na dłuższy czas. 

Zestaw z książeczką z puzzlami pomaga w nauce nowych słów i w odkrywaniu otaczającego świata. 

I co sądzicie o tym wydaniu?

Kasia 

*wpis powstał we współpracy z Wydawnictwem HarperKids

 

Komentarze

Prześlij komentarz