Papugarnia Carmen - wakacje w stolicy

Witajcie ;)

Czas wakacji powoli się kończy... Jednak żeby jak najdłużej pozostawić wspomnienia chciałabym opowiedzieć Wam o jednym miejscu, które zachwyciło nas swoją oryginalnością. Papugarnia Carmen mieści się przy Al. Jerozolimskich 200. Przed wejściem oprócz biletów (polecam promocje do Papugarni na Groupon) możecie zakupić sobie karmę w cenie 2 zł. Dobrze, że otrzymaliśmy instrukcję w związku ze schowaniem wszystkich błyskotek, bo to właśnie te elementy wzbudzają wśród papug spore zainteresowanie ;) Torebki też je ciekawią  ;) 


Jakie są moje wrażenia zaraz po wejściu do domu papug? Na początku czuliśmy się bardzo nieswojo... Papugi są wszędzie. Zarówno duże jak i małe. Latają między ludźmi, siadają na głowach, ramionach... Ja miałam 3 na głowie, 2 na plecach, 2 na torebce i 3 na ramionach, co powoduje pewien dyskomfort, tak, że zastygłam bez ruchu ;) Nie mówiąc już o młodszym osobniku naszej rodziny ;) Ale po dłuższym pobycie tam człowiek zaczyna się do papug przyzwyczajać i oswajać z nimi ;)


Papugi są oswojone, nie atakują, nie robią krzywdy. Jest ich tam ponad sto - 30 różnych gatunków. 

W Papugarni obowiązują konkretne zasady:

– Karmimy tylko zakupioną w kasie karmą i tylko małe papugi. 
– Patrzymy pod nogi, żeby czasem nie zdeptać żadnego ptaka. 
– Zdejmujemy wszelkie ozdoby, bo papugi kradną.
– Zdjęcia robimy bez flesza.
– Przed wejściem i po wyjściu dezynfekujemy ręce specjalnym płynem.
Jesteśmy zachwyceni pobytem w Papugarni! Kto tylko jeszcze nie znal tego miejsca na mapie Warszawy, to serdecznie polecam!!! Bardzo wyjątkowe przeżycie ;)
Kasia

Komentarze

Prześlij komentarz