Akademia Mądrego Dziecka - Czyj to nocnik? Lisek i przyjaciele - Wydawnictwo Egmont

Witajcie ;)

Kolejne spotkanie z Akademią Mądrego Dziecka Wydawnictwa Egmont jest bardzo edukacyjne. W ręce rodziców wkraczają dwie nowości, które pozwolą najmłodszym czytelnikom odkryć zagadnienia współczesnego świata.


Pierwsza pozycja "Czyj to nocnik?" dotyczy bardzo ważnego tematu. Odpieluchowanie jest jednym z ważniejszych aspektów z jakimi boryka się rodzic malucha, a częste pytania osób postronnych - Twoje dziecko jeszcze sika do pieluchy? Może doprowadzić do bólów głowy... Bo każdy rodzic wie, że dziecko musi dojrzeć do tego momentu i poczuć, aby móc zdobyć kolejną umiejętność. Książeczka, która na łamach swoich kolorowych stron z nocniczkiem w roli głównej prezentuje sposób siusiania do niego, a nie do pieluchy pozwala zrozumieć i pokazać sposób jak należy to robić. Rymowane,rytmiczne wierszyki wpadają w ucho dziecka i dodatkowo pozwalają poznać sens siusiania do nocniczka. 

Dziecko przeglądając tą książeczkę i przewracając kolejne sztywne i grube strony oswaja się z tym tematem i uczy się samodzielności. Drugą nowością jest opowieść o zawieraniu przyjaźni i dziecięcej ciekawości. Książeczka "Lisek i przyjaciele" pododnie jak wcześniejsza pozycja jest bardzo kolorowa i solidnie wykonana. Zawiera również "dziurki", ale tym razem na oczach zwierzątek ;) Historia opowiada o lisku, który bawi się z nowymi przyjaciółmi - z każdym w inny sposób, charakterystyczny dla danego zwierzęcia... Jednakże jego ciekawość "Czy z zielonym krokodylem byłoby tak samo mile?" wciąż go intryguje... Dopiero na samym końcu książeczki lisek będzie mógł się o tym przekonać, ale to okraszam tajemnicą... ;)


Te książeczki wzbudzają ogromne zainteresowanie wśród młodszych dzieci, ucząc i pozwalając doświadczać nowych wrażeń ;)

A jakie książki Wy polecacie dla maluszków?

Pozdrawiam

Kasia

Komentarze

Prześlij komentarz