Nowości komiksowe Lucky Luke oraz Kajko i Kokosz - Wydawnictwo Egmont

W tym miesiącu nie może zabraknąć komiksowych nowości. Dzisiaj chciałabym przedstawić Wam kolejne nowości z życia samotnego kowboja i przygody znanych i lubianych bohaterów - Kajko i Kokosz.

Lucky Luke. Góry Czarne - tom 21

Dzielnego kowboja czeka kolejna i niebezpieczna podróż. Tym razem władze Stanów Zjednoczonych chcą skolonizować tereny, które rozciągają się po zachodniej części Gór Czarnych i są zamieszkałe przez wojowniczych Czejenów. Przewodnikiem wyprawy ma być oczywiście Lucky Luke. Wyrusza on w niełatwą, usłaną przygodami drogę w towarzystwie czterech badaczy, którym niestraszne są żadne niewygody i niebezpieczne wydarzenia. Tom bogaty w zawiłości, naszpikowany ogromną ilością wydarzeń i perypetii bohaterów nie pozwala się oderwać od tego komiksu. Humorystyczne akcje, pełne dobrego dowcipu bawią czytelnika i nie pozwalają mu się nudzić. Kolejny ciekawy tom, który warto mieć w swojej kolekcji.
Kajko i Kokosz. W krainie borostworów.

Kajko i Kokosz to komiks, który w naszym domu cieszy się dużą popularnością. Tym razem trafił do nas egzemplarz, który został przetłumaczony na język śląski. 

Opowiada on o dzielnym i rozważnym Kajku oraz żarłocznym i samolubnym Kokoszu, którzy bronią Mirmiłowa przed atakami niecnych Zbójcerzy. Mieszkańcy Mirmiłowa uwielbiają zabawy, a w wymyślaniu pretekstów do świętowania są prawdziwymi mistrzami. Właśnie skończyli obchody Dnia Dobroci dla Krów, a już zaczynają cieszyć się z najważniejszej uroczystości – ku czci Czystej Wody. Tymczasem Zbójcerze mają już plan, jak zakłócić im ten piękny i radosny czas, a w efekcie – przejąć władzę nad ich grodem. Zbójcerz słynący z unikania wszelkich form mycia się i czyszczenia ma wskoczyć do studni w Mirmiłowie i skazić jej wodę po wsze czasy. O dziwo plan Kaprala zostaje zrealizowany w stu procentach! Woda zostaje zatruta, a gród – pozbawiony życiodajnego płynu. Co robić? Rozwiązanie podsuwa Czarownica Jaga: czystą wodę i szczęśliwość może przywrócić grodowi tylko Pani Przyroda, która mieszka w Krainie Borostworów – dalekiej i dzikiej. Z taką misją mogą wyruszyć tylko oni – dwaj niezawodni wojowie Kajko i Kokosz. 
I co sądzicie o tych komiksach? Lubicie taką formę literatury?

Kasia

Komentarze

Prześlij komentarz