Śledztwa Enoli Holmes, Fibi i jednorożec i Smerf, który bał się ciemności, czyli nowości komiksowe - Wydawnictwo Egmont

 Kochani,

W tym tygodniu prezentuję Wam nowości komiksowe, które zadomowiły się wśród innych książek i po które z ogromną przyjemnością sięga mój syn. Tym razem zapraszam Was na trzy przygody zawarte w trzech komiksach.

Śledztwa Enoli Holmes. Zagadka wachlarza.


To już czwarty tom komiksowej opowieści  Nancy Springer o śledztwach Enoli Holmes, młodszej siostry słynnego detektywa Sherlocka. Enolę wychowywała matka, gdy w tym czasie Sherlock wraz z bratem Mycroftem robili karierę w Londynie. Sytuacja zmieniła się, gdy matka rodzeństwa zniknęła. Dziewczyna chciała odnaleźć matkę, ale bracia mieli dla niej inne plany - postanowili wysłać ją do szkoły na co Enola się nie zgodziła. Dniami i nocami przemierzała Londyn, aby poznać sekrety wielkiego miasta. Dzięki wędrówkom po nowych miejscach trafiła na trop niezwykłej afery z wyższych sfer. Młoda pani detektyw musiała skorzystać z różnych przebrań i odważnie stawiać czoło złym ludziom, aby dotrzeć do sedna tajemnicy. Na swojej drodze natknie się też na obu braci – czy wciąż będą próbowali zmusić ją do powrotu do domu?  

Komiks pełen przygód o błyskawicznej i pełnej zwrotów akcji trzyma czytelnika w napięciu i wachlarzu emocji. Do tego piękne ilustracje i ciekawie prowadzona kreska pobudza wyobraźnię i sprawia, że czujemy się jakbyśmy współuczestniczyli z Enoli w jej przygodach. Ten komiks kolejny raz wywarł na nas ogromne wrażenie ;)
Fibi
 i jednorożec. Pod znakiem jednorożca. Tom 5

Kolejny zbiór przygód dziewczynki i jej najbliższej przyjaciółki jakim jest jednorożcowa piękność Marigold. I tym razem komiks jest pełen sytuacji, które mogłyby wydarzyć się w życiu każdego z nas. Pełen dobrego humoru i ciekawych przygód sprawia, że czytamy go sami śledząc rozwój  ich wydarzeń, jakby dotyczyły naszych znajomych. Tym razem obie bohaterki długo będą się zastanawiać, jak przebrać się na Halloween. Wezmą też udział w dość osobliwej imprezie podczas wieczoru duchów. Potem zdziwi je długotrwałość pewnej mody, następnie zaczną zimowe zabawy na śniegu i lodzie, później ledwie wytrzymają kilkudniowe rozstanie, a w końcu wyjadą na biwak i zabiorą się za czytanie wakacyjnych lektur. 

Komiks o ciekawych grafikach i świetnie prowadzonych dialogach czyta się ekspresowo i z uśmiechem na twarzy. Koniecznie musicie go mieć ;)
Smerfy i świat emocji. Smerf, który bał się ciemności.


Pierwszy tomik zupełnie nowej serii o Smerfach. W tej książeczce poznajemy Smerfa Strachusia, który wszystkiego się boi. Jednak najgorzej jest nocą – nie może zasnąć, bo czuje obezwładniający strach przed ciemnością. W dodatku jego krzyki sprawiają, że cała wioska budzi się raz za razem. Na szczęście innym Smerfom i Papie nie brakuje pomysłów, jak pomóc biednemu przyjacielowi. 
Tomik przeznaczony jest dla najmłodszych czytelników i pomaga im w przezwyciężeniu wszelkiego rodzaju lęków i problemów. Każdy album jest uzupełniony zrozumiale napisanymi radami dla rodziców, jak mają rozmawiać z dzieckiem, aby pomóc mu w kłopotach emocjonalnych. Także same dzieci mogą korzystać z tych wskazówek.Miłego dnia Wam życzę ;)

Kasia

Komentarze

Prześlij komentarz