Muminki. Bardzo ważne sprawy. Moja pierwsza biblioteczka - Wydawnictwo Harper Kids

 Któż z nas nie zna Doliny Muminków i ich ciekawych mieszkańców. Tym razem Wydawnictwo Harper Kids zadbało o swoich najmłodszych czytelników przygotowując zestaw małych i wdzięcznych, kartonowych książeczek. 


W uroczym etui znajdują się cztery książeczki, każda z nich poświęcona innej tematyce. Ich mały format idealnie pasuje do małych rączek, a piękne i kolorowe obrazki zaciekawiają nawet najmłodsze dzieci na dłuższą chwilę.

Muminki. Bardzo ważne sprawy.

Pierwsza z nich - Kolory , to idealna pozycja do nauki nazw barw. Na każdej stronie zaprezentowany jest inny kolor wraz z z odniesieniem do różnych przedmiotów występujących właśnie w tym odcieniu.
 Kolejna poświęcona jest Rodzinie i Przyjaciołom. Dzięki tej pozycji poznamy całą rodzinę Muminków i ich przyjaciół zamieszkujących Dolinę Muminków.
Emocje to bardzo ważny temat w świecie najmłodszych dzieci. W kartonowej książeczce przedstawione są różne emocje, które sami doświadczamy każdego dnia. Jest to bardzo dobra pomoc dydaktyczna pozwalająca zapoznać się z nimi i uczyć się je rozpoznawać i nazywać. 
Ostatnia z nich to Pory roku. Z niej dowiemy się jak zmienia się otoczenie i przyroda w kolejnych porach roku i jakie czynności wykonywane są w Dolinie Muminków podczas ich trwania.
Książeczki zachwycają swoją kolorystyką i dynamiką przedstawionych postaci. Krótki tekst na każdej stronie jest przystępnie napisany, dzięki czemu czyta się go lekko i swobodnie. Idealna pozycja dla najmłodszych czytelników.

A Wy co o nich sądzicie?

Kasia

Komentarze

Prześlij komentarz