Ciekawe nowości komiksowe - Wydawnictwo Egmont

 W dzisiejszym wpisie chciałabym zaprezentować Wam bardzo ciekawe komiksy, które zagościły w naszym domu. 


Pierwszym komiksem godnym uwagi jest egzemplarz pt. "O czym szumią wierzby. W puszczy." Do tej pozycji mam ogromny sentyment, bo posiadam w swoich książkach wydanie z czasów mojego dzieciństwa. Nie wiem czy wiece, ale oryginał został napisany ponad 100 lat temu... Dzisiaj dzięki Wydawnictwu Egmont mamy możliwość poznać tę piękną historię zapisaną w formie komiksu.

Jest to spokojna i subtelna opowieść o przyjaźni. Kiedy pan Kret zakończył wiosenne porządki
postanowił skorzystać z pięknego dnia i wybrał się nad rzekę. Jeszcze nie wiedział, że po drodze będzie go czekać zaskakujące spotkanie ze złośliwym Szczurem, który zna całą okolicę jak własną kieszeń; a także z zarozumiałym Ropuchem, którego zachcianki bywają bardzo nieszczęsne w skutkach. Wygląda na to, że nowa pora roku będzie dla Kreta wyjątkowo burzliwa i pełna emocji. 

Pozycja ta jest bardzo przyjemna w odbiorze. Na kartach komiksu pięknie prezentują się pełnowymiarowe, barwne postacie oraz wyłania się wyjątkowe poczucie humoru i bijąca z każdej strony czułość do przyrody . Ten komiks jest subtelny i pełen fantazji, dzięki czemu pozwala przenieść czytelnika w ten magiczny świat.

 "Louca. Pilka w grze" to pierwszy tom serii o dorastającym chłopcu, jego niezwykłym przyjacielu i ukochanej dziewczynie. 

 Louca jest szkolnym niezdarą. Kiepsko się uczy, zraża do siebie Julię – koleżankę, w której się potajemnie podkochuje, ciągle się potyka i spada ze schodów… W dodatku chciałby zostać piłkarzem, ale nie udaje mu się nawet prosto kopnąć piłki. Jednak pewnego dnia spotyka wesołego Nathana, który mu pomaga, zostaje jego trenerem, podpowiada na sprawdzianach. Tyle że Nathan nie jest zwykłym nastolatkiem... 

Komiks czyta się bardzo przyjemnie, a świetnie prowadzona akcja z dużą dawką humoru sprawiały, że co chwilę wybuchaliśmy śmiechem. Podobnie jak ciekawie jest prowadzona historia, tak samo ciekawe i pełne życia są postacie. To wydanie bardzo nam się spodobało, a czytając go świetnie się bawiliśmy. Do tego ma pouczający przekaz, dzięki temu motywuje młodych czytelników do wiary w swoje możliwości i nie poddawania się przeciwnościom.

"FRNCK. To dopiero początek" Jest to seria fantasy o trzynastoletnim wychowanku sierocińca, który rusza na poszukiwanie rodziców i niespodziewanie trafia do czasów prehistorycznych. Odtąd nie ma chwili spokoju: musi wynaleźć ogień, mydło i samogłoski… oraz przetrwać wśród krwiożerczych bestii i nieokrzesanych troglodytów.
Wszystkie zaprezentowane wyżej komiksy są godne uwagi i zainteresowania. Jeśli jesteście fanami tych wydań, to koniecznie musicie je poznać.

Kasia

Komentarze