Pierwsze słowa, Poznaję dotykiem, czyli nowości wydawnicze Akademii Mądrego Dziecka - Wydawnictwo Harper Kids

 Seria kartonowych książeczek Wydawnictwa Harper Kids bije rekordy popularności i jest uwielbiana zarówno przez dzieci jak i przez rodziców. Ogromna ilość tytułów pozwala na zindywidualizowany ich wybór przez rodzica zgodnie z preferencjami małego czytelnika. Książeczki opracowane przez polskich ekspertów wspierają rozwój dziecka, pomagają poznać i doskonalić ważne umiejętności m.in. poznawanie otaczającego świata, rozwój motoryki dziecka, logicznego myślenia, umiejętności koncentracji uwagi i wielu innych niezbędnych elementów, które pozwalają na prawidłowy rozwój dziecka. 

Pierwsze słowa. Akademia Mądrego Dziecka. 


 Seria ta powiększyła się o kolejne nowe tytuły m.in Dzidziuś i Zabawki.

Tytuł Dzidziuś przedstawia czynności, które robi malec na co dzień, takie jak: kąpanie się, jedzenie, bawienie czy spanie. Pokazując i nazywając czynność malec uczy się nowych słów, bawiąc się przy okazji ruchomymi obrazkami. Dzięki kolorowym ilustracjom, dziecko uczy się nazywać przedmioty z którymi ma styczność na co dzień. Ruchome elementy, doskonale wspierają rozwój maluchów i rozwijają sprawność manualną. Piękne kolorowe ilustracje sprawiają, że dzieci z przyjemnością odkrywają świat wokół siebie i chętnie uczą się nowych słów.

 Natomiast książeczka Zabawki
przedstawia i nazywa popularne i znane rodzicom zabawki: klocki, lalki, ciastolinę czy bębenek. Dzięki kolorowym obrazkom, dziecko uczy się nazywać przedmioty z którymi ma styczność na co dzień. Ba!  Nawet na łamach kartek możemy się nimi pobawić manipulując ruchomymi elementami! 

 Akademia Mądrego Dziecka. Poznaję dotykiem.

Jest to nowa seria filcowych, kolorowych książeczek zachęcających małych czytelników do oglądania, dotykania i wspólnego czytania. Na każdej stronie znajdują się filcowe elementy, które małe rączki z zaciekawieniem dotykają i odczuwają różnicę w fakturze i ćwicząc małą motorykę. 


 
W książce Zwierzęta 
główna bohaterka, mała pszczółka zabiera nas do dzikich krain. Razem z nią spotykamy różne, ciekawe zwierzątka. Piękne, wyraziste i kolorowe ilustracje przykuwają wzrok dziecka, a krótkie teksty na każdej stronie i dostosowane do wieku dziecka polecenia pozwalają zapoznać się ze światem zwierząt i cieszyć się możliwością manipulowania małymi, filcowymi elementami znajdującymi się w książce.
Druga pozycja - Pierwsze słówka po której oprowadza nas papużka.  Zachęca ona do dotykania dachu domku, uszek kota czy też łusek ryby.  Razem z nią uczymy się nazywać napotkane w domu rzeczy rozwijając w ten sposób słownictwo dziecka. 

Książeczka jest lekka, kolorowa i bardzo przyjemna w odbiorze. Idealny sposób na wspólne czytanie z dzieckiem i zabawę ;)
I co sądzicie o tych nowych pozycjach wydawniczych?

Kasia

Komentarze