Nowości komiksowe - Sami, Lucky Luke oraz Mali Bogowie - Wydawnictwo Egmont

 Witajcie ;)

Na dzisiejszy wieczór mam dla Was kilka pozycji komiksowych, które niedawno zagościły u nas i pozwalają mojemu dziecku spędzać z nimi letnie, wakacyjne wieczory ;)

Już nie raz Wam mówiłam, że właśnie one stanowią ulubioną pozycję książkową mojego syna. Korzystając z inspiracji w nich zawartych sam tworzy swoje komiksy doskonaląc swoje umiejętności rysowania i wymyślania historii... 

Sami. Klan rekina. Tom 3.

To już 3 tom komiksu fantasy dla młodzieży, który opowiada o pięciorgu dzieciach, które nagle znalazły się w całkowicie opuszczonym świecie... Dodji, Leïla, Yvan, Camille i Terry opuszczają Fortville, aby sprawdzić, czy w innych miastach również wszyscy zniknęli, czy może życie toczy się tam normalnie. Po dłuższych poszukiwaniach natykają się na inne dzieci, które mieszkają w opuszczonym parku rozrywki i nazywają się Klanem Rekina. Na ich czele stoi tajemniczy jedenastolatek o imieniu Saul, który czuje się zagrożony przybyciem pięciorga nowych mieszkańców. Czy uda im się zaaklimatyzować i czy uda im się odkryć tajemnicę Zniknięcia? Komiks prezentuje ciekawą fabułę, którą czyta się jednym tchem i sprawia, że już nie można się doczekać kolejnych wydań tej serii. 
Lucky Luke. Lucky Luke kontra Pinkerton. Tom 74.

W tym komiksie znajduje się wszystko to, co w opowieściach o samotnym kowboju jest najciekawsze... Tym razem pozycja  Lucky Luka staje się zagrożona, gdyż na jego drodze pojawia się postać, która może z nim konkurować - Allan Pinkerton. Jego doskonale zorganizowana agencja detektywistyczna tropi przestępców wszelkiego typu – od drobnych oszustów po krwawych desperados. Co więcej, Pinkerton dostępuje zaszczytu utworzenia ochrony osobistej prezydenta Lincolna. Czy w takiej sytuacji Samotny Kowboj jest jeszcze potrzebny?
Mali Bogowie. Z wizytą w piekle. Tom 5.

To  kolejna część zabawnego komiksu opartego na mitologii, za którą przepada mój syn. Tym razem Orfeusz postanawia uwolnić swoją koleżankę Eurydykę z piekła. Niestety okazuje się nieco gamoniowaty... Pojawia się też nowa postać – Tezeusz, który ma misję zgładzenia wszystkich potworów świata. Nasi bohaterowie będą również mieli do czynienia z gniewem Posejdona, zmasowanym szturmem komarów i atakami szaleństwa Dionizosa, na pewno jednak poradzą sobie z zagrożeniami! Komiks zapoznaje dzieci z wątkami mitologii, które można wykorzystać w nauce szkolnej. Teraz już wiem, dlaczego mitologia jest jego konikiem i ją uwielbia ;) Co prawda mity są trochę poprzekręcane, ale dziecko czytając to wydanie zapoznaje się z najważniejszymi postaciami, miejscami i tytułami mitów.

 I co sądzicie o tych nowościach? 

Kasia 

 
 

Komentarze

Prześlij komentarz