Nowości komiksowe - Sisters i Mała syrenka - Wydawnictwo Egmont

 Witajcie,

W tym miesiącu Wydawnictwo Egmont zaoferowało młodym czytelnikom ciekawe pozycje komiksowe, o których dzisiaj chciałabym Wam opowiedzieć...

Sisters . Uda się czy się nie uda? Tom 16

Jest to  to kolejny tom humorystycznej serii, która cały czas trzyma poziom i zachwyca pomysłowością akcji. Każda kolejna strona zaskakuje i pozwala zanosić się od śmiechu ;)Najnowszy tom przedstawia niespodziewane sytuacje i przygody dwóch sióstr - nastoletniej Wendy i o kilka lat młodszej Marine. Marine powoli dorasta i choć nie robi się mądrzejsza, to na pewno jest coraz sprytniejsza. Jej podstępy zadziwiają Wendy, ale też działają jej na nerwy. Starszej siostrze coraz trudniej utrzymać Marine w ryzach, zwłaszcza, gdy szalona mała blondynka zaczyna bawić  się w grę „uda się czy się nie uda”. Poznając ich przeżycia, zdarzenia w których uczestniczą i ich wspólne dyskusje przypominają mi sytuacje z moją starszą siostrą z czasów dzieciństwa ;) W tym wydaniu śmiesznym i strasznym sytuacjom nie będzie końca, o czym możecie się sami przekonać ;)

 Mała syrenka

 Będąc dzieckiem i oglądając bajki Disneya nie zapomnę jakich przeżyć i emocji mi dostarczały. Przez dekady swojej działalności wytwórnia ta stworzyła wiele pięknych bajek. W 1989 roku miała miejsce ekranizacja Małej syrenki, której opowieść podobała się wszystkim dziewczynkom. Ta piękna historia po latach doczekała się komiksowej adaptacji. Podczas czytania go ponownie chwyta za serce, mimo tego, że jej fabułę zna się już doskonale. Do tego cudowne, komiksowe grafiki sprawiają, że czuję się jakbym ponownie zasiadła na kanapie i klatka po klatce na nowo poznawała tę bajkę.

Arielka to syrenka, która wbrew zakazowi ojca postanowiła poznać świat znajdujący się nad powierzchnią oceanu. Podczas jednej z takich wypraw zakochuje się w przystojnym księciu. Aby stać się człowiekiem, Arielka zawiera pakt z przebiegłą morską wiedźmą Urszulą, przez co naraża na niebezpieczeństwo nie tylko siebie, ale też całą podmorską krainę rządzoną przez jej ojca, króla Trytona.
Wzruszający komiks pokazuje nam siłę determinacji, odwagę, poświęcenie i miłość, która wszystko zwycięża.

A Wy pamiętacie tą kultową bajkę? Co sądzicie o tych nowościach komiksowych?

Kasia

Komentarze

Prześlij komentarz