Smerfy i świat emocji tom 8 i 9 - Wydawnictwo Egmont

 Smerfy i świat emocji to seria bardzo uroczych książeczek, która powstała, aby pomagać najmłodszym czytelnikom w przezwyciężaniu różnego rodzaju lęków, problemów i niemiłych emocji. 

Dzisiaj chciałabym pokazać Wam kolejne dwie nowości, które zagościły u nas w domu.


 Smerfy i świat emocji. Smerf, który śmiecił.

 W ósmym tomie młody czytelnik ma możliwość poznać problemy współczesnego świata z zakresu ekologii.  

W słoneczne dni Smerfy lubią urządzać zabawy na łonie natury, ale jeden z małych bohaterów wszędzie śmieci, brudzi i wyrzuca niebezpieczne przedmioty, gdzie popadnie. Nic sobie nie robi z uwag innych Smerfów, szybko jednak się przekona, do czego może doprowadzić jego nieodpowiedzialne zachowanie. Dzięki temu komiksowi dowiemy się, dlaczego warto dbać o przyrodę! 

Fabuła w połączeniu z rewelacyjnymi ilustracjami sprawia, że nawet najmłodsi współodczuwają emocje, które wypisane są na twarzach tych niebieskich skrzatów. Kolejna pozycja, która pomaga najmłodszym czytelnikom poznać i zrozumieć emocje.

 
 

 Smerfy i świat emocji. Smerf, który stracił przyjaciela.

Dziewiąty tom serii o Smerfach opisuje bardzo ważną, jednakże jakże trudną sytuację, jaką jest śmierć bliskiej osoby. Każdy z nas jest świadomy tego, że kiedyś przyjdzie każdego kres, jednak oddalamy te myśli i dopóki nie dotknie nas strata bliskiej osoby nie rozmyślamy nad śmiercią i przemijaniem.  Cieszę się, że Wydawnictwo Egmont porusza w literaturze dla dzieci również tak niełatwe emocje jakimi są smutek i żal po stracie kogoś bliskiego i pokazuje jak można sobie z tym radzić. 

Smerf Wędkarz uwielbia łowić ryby, ale tylko dla sportu, bo zaraz potem je wypuszcza. Pewnego dnia poznaje pięknego motylka. Zostają przyjaciółmi i wszystko robią razem. Uwielbiają się bawić, a każda chwila jest dla nich przyjemnością. Niestety nic nie trwa wiecznie... 

 I jakie są Wasze wrażenia po zapoznaniu się z tymi nowościami?

Kasia

Komentarze