Zimowe opowieści... Idealne książeczki na zimowe wieczory - Wydawnictwo Harper Kids

Gdy za oknem piękna, grudniowa zima lubimy wieczorami usiąść razem pod kocem i wspólnie czytać książki. Dzisiaj chciałabym opowiedzieć Wam o dwóch z nich, które idealnie sprawdzają się na ten przedświąteczny czas...

Tomek i przyjaciele. Zimowe opowieści.

W książeczce znajdziemy trzy opowiadania utrzymane w zimowym klimacie i prezentujące trudności, jakie zimą mogą napotkać mieszkańcy miasteczka. Podczas przygotowań do nadchodzących świąt wyspa Sodor zostaje pokryta grubą warstwą śniegu, przez co wiele linii kolejowych zostaje zablokowanych przez śnieżne zaspy a tory są oblodzone i śliskie. Co wymyślą Tomek i Piotruś, żeby mieszkańcy górskiego miasteczka mieli szczęśliwe święta? 

 
Książka wygląda przepięknie i znajduje się w twardej oprawie z zaokrąglonymi rogami. Na 72 stronach oddamy się magii przedświątecznych przygotowań. Zimowe opowieści to uroczy pomysł na prezent pod choinkę, do czytania wspólnie z dzieckiem nie tylko w długie zimowe wieczory.

Drugą książką utrzymaną w tym samym zimowym klimacie jest pozycja - Bing. Zimowe opowieści. I tutaj znajdziemy również trzy opowiadania: Pierniczki, Wesołych świąt oraz Pada śnieg z sympatycznym króliczkiem Bingiem w roli główniej.

Opowiadania
zostały napisane na podstawie odcinków serialu i zilustrowane oryginalnymi kadrami z animacji. Dowiemy się z nich, czy maluch dostał na gwiazdkę wymarzone rakietosanki. Przekonamy się, czy pierniczki króliczki rzeczywiście się udały, i czy zabawa w śniegu jest taka wesoła!  Zawarte w książce historie można czytać bez końca i każda z nich będzie dobrym punktem wyjścia do rozmów z kilkulatkiem, który chętnie opowie o swoim upragnionym prezencie, ulubionych domowych wypiekach czy o zimowych zabawach z przyjaciółmi. Wspaniałe ilustracje wprowadzą do domu świąteczny nastrój na długo przed gwiazdką i pierwszym śniegiem! 

I jak Wam się podobają te nowości?

Kasia


[post sponsorowany]

Komentarze