Nowości komiksowe - Ivanhoe oraz Przygody Tomka Sawyera - Wydawnictwo Egmont

 Wydawnictwo Egmont już od pewnego czasu podjęło się wyzwaniu w postaci adaptacji na świat komiksu znanych powieści literackich. Dzisiaj chciałabym zaprezentować Wam dwa z nich.

Adaptacje literatury. Ivanhoe.

W 1820 roku została wydana powieść historyczna Wallera Scotta. Została ona okrzyknięta mianem jednego z najbardziej popularnych dzieł będącej kwintesencją opowieści o rycerskości.

Akcja powieści rozgrywa się w XII-wiecznej Anglii. Jej głównym bohaterem jest Wilfred z Ivanhoe, anglosaski rycerz w opanowanej przez Normanów Anglii. Pojawia się w niej również legendarny banita, Robin Hood. 
Sto lat po bitwie pod Hastings, po której Wilhelm Zdobywca objął tron Anglii, w królestwie Sasów i Normanów trwają walki o wpływy. Cedric z Rotherwood, zwany Saksonem, chce przywrócić na tron rdzennego króla, Athelstane z Coningsburgh, dając mu za żonę swoją przybraną córkę Lady Rowenę. Ona jednak sprzeciwia się temu związkowi, ponieważ jest zakochana w Wilfredzie d'Ivanhoé, synu Cédrika... Opublikowany w 1819 roku „Ivanhoé” pozostaje jedną z najlepiej sprzedających się powieści na świecie i tym samym komiks, który powstał na bazie tej powieści można śmiało zaliczyć do jednej z lepiej wydanych dzieł.

Adaptacje literatury. Przygody Tomka Sawyera

Drugim, również bardzo udanym wydaniem jest komiksowa adaptacja jednej z najpopularniejszych powieści amerykańskiego dziennikarza i pisarza Matka Twaina, nazywanego „ojcem amerykańskiej literatury”. 

 „Przygody Tomka Sawyera” w znacznej części oparte są na przeżyciach autora, który dzieciństwo spędził w miasteczku położonym nad Mississipi, wcześnie też zaczął pracę zarobkową na parostatkach pływających po tej rzece. Książka opowiada o perypetiach Tomka i jego przyjaciela Huckleberryʼego Finna, którzy z powodu swoich szalonych pomysłów często popadają w kłopoty, a nawet ocierają się o śmierć. 

I co sądzicie o tych dwóch nowościach? Ja osobiście jestem pod ich ogromnym wrażeniem ;)
 
Kasia

[post sponsorowany]

Komentarze

Prześlij komentarz