Komiksowy zawrót głowy - Wydawnictwo Egmont

 Fani komiksów na pewno się ucieszą z nowości, jakie pojawiły się w Wydawnictwu Egmont. Dzisiaj chciałabym opowiedzieć Wam o kilku z nich...


Pamiętniki Sknerusa McKwacza

Książka na pierwszy rzut oka prezentuje się bardzo solidnie. Gruba, twarda oprawa zawiera w środku przyciągające uwagę historie z życia Sknerusa w czasach jego młodości. To z niej dowiemy się, jak to się stało, że Sknerus, który wzbogacił się podczas gorączki złota, został ważnym mieszkańcem Kaczogrodu? Droga z Klondike do skarbca wnoszącego się nad miastem była pełna zakrętów i przeszkód. Zawiodła naszego kaczora aż do Egiptu! Podczas przedstawionych w tomie przygód młody Sknerus spotkał Brutalnego Benka, Newtoniusza, Kwakerfellera, pannę Stempel i wiele innych osób, które odegrały ważną rolę w jego dalszym życiu. 

 Myszka Miki. Miki - Szalone przygody.

To wyjątkowy i bardzo klimatyczny komiks, który swoje wydanie zawdzięcza Lewisowi i Nicolasowi, którzy podczas garażowej wyprzedaży znaleźli prawie całą serię i postanowili ją wydać zachowując ich oryginalny wygląd. Dlatego też strony tego wydania (mimo, że jest nowy) są niczym z lat 60-tych. 

Disnejowską Myszkę Miki nie trzeba nikomu przedstawiać. Do dzisiejszego dnia każdy ją zna i dalej posiada czołowe miejsce wśród komiksów. Myszka Miki ma różne oblicza – nie tylko humorystyczne, znane z komiksów o Myszogrodzie. Kolekcja dzieł znanych europejskich autorów ukazuje Mikiego także jako detektywa, poszukiwacza dawnych cywilizacji czy wynalazcę. Warto przeżyć wraz z tym bohaterem niesamowite przygody! 

Odważny detektyw Miki i niezbyt rozgarnięty Donald ruszają w pościg za złodziejami, którzy okradli skarbiec Sknerusa. Bohaterowie będą się przedzierać przez dżunglę, odkrywać zaginione miasta, penetrować podziemne krainy, pływać w głębinach, a nawet latać w kosmos! Czekają ich starcia z pradawnymi bestiami i władcami oceanów. Czy wyjdą cało ze stu niebezpieczeństw? 

Giganci. Célestin. Tom 4

To już czwarty tom francuskiej serii dla młodszych i starszych czytelników, opowiadający o pochodzących z różnych stron świata dzieciach, które wykazują ponadnaturalne zdolności. Podążając za przyciągająca je nieznaną siła, odkrywają olbrzymie istoty połączone z siłami natury i pomagają im się przebudzić.

W tym tomie poznajemy Célestina – chłopca pracującego wraz z mamą w kopalni koltanu w Kongo. Célestin ma rękę do techniki – potrafi wszystko naprawić, a ze znalezionych na wysypisku rzeczy potrafi zbudować robota. Pewnego dnia odkrywa, że ma też władzę nad urządzeniami mechanicznymi. Tymczasem połączony z gigantem Alypharem miliarder Calvin Crossland sieje zniszczenie, stwarzając zagrożenie dla całego świata. 
 
 Przepięknie wydane i pełne ciekawej treści komiksy zachwyciły nas do granic możliwości. A Wy co o nich sądzicie?

Kasia

[post sponsorowany]

Komentarze