Jakie zwierzę wybrać. Akademia Mądrego Dziecka - Wydawnictwo HarperKids

 Dzisiaj przychodzę do Was bogato ilustrowaną i zabawną książkę, która wprowadza dzieci w tematykę zwierząt domowych. Niezależnie od okoliczności pojawienia się pupila w domu, trzeba się na to dobrze przygotować, a zwłaszcza – przygotować dzieci...

 

Czytając książkę „Jakie zwierzę wybrać” dzieci będą się zaśmiewać, ale przy okazji poznają podstawowe potrzeby konkretnych gatunków i uświadomią sobie, że decydując się na adopcję zwierzaka, zostaje się  jego opiekunem. I to do końca życia, na dobre i na złe. Dowiedzą się, że niektóre zwierzęta wymagają bardzo troskliwej opieki, inne potrzebują dużych przestrzeni, a ich utrzymanie może być kosztowne, albo będzie zajmowało mnóstwo czasu... Ale najważniejsze jest to, że domowy zwierzak może stać najlepszym przyjacielem, pozytywnie wpłynąć na rozwój dzieci, ale i wprowadzić sporo zamieszania w życiu całej rodziny. Dlatego decyzję trzeba podjąć świadomie i odpowiedzialnie, analizując wszelkie za i przeciw oraz realnie oceniając swoje możliwości.

Książka posiada treść i formę dostosowaną do wieku przedszkolnego, zawiera krótkie teksty i zabawne ilustracje, do tego zwięźle i dowcipnie opisane potrzeby różnych gatunków zwierząt i pomaga podjąć odpowiednią i odpowiedzialną decyzję przed posiadaniem zwierzaka w domu.

Kasia

*wpis powstał we współpracy z Wydawnictwem HarperKids

Komentarze

Prześlij komentarz