Na wsi. Układam puzzle. Akademia Mądrego Dziecka - Wydawnictwo HarperKids

 Akademia Mądrego Dziecka, to seria książeczek, która cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród najmłodszych czytelników i która co miesiąc poszerza swoje zasoby o ciekawe wydania. Dzisiaj chciałabym pokazać Wam świetną pozycję, która uszczęśliwi każde małe dziecko. Jest to pięknie wydana, kolorowa książeczka z grubymi, kartonowymi stronami, która skrywa w sobie dodatkowy element, jakim są puzzle. Każda strona książeczki oprócz rysunków i krótkich tekstów zawiera w sobie puzzle, z których dziecko musi ułożyć obrazek zwierzęcia mieszkającego na wsi.
Ta duża, kartonowa książeczka zachęca do czytania i wspólnej zabawy rodzica z dzieckiem. Książka Na wsi przedstawia zwierzęta mieszkające w zagrodzie i oborze. Każda strona poświęcona jest jednemu zwierzęciu. Dzięki temu poznajemy: krówkę, konia, owce i kurę. Każde z tych zwierzątek występuje jako puzzel składający się z dwóch elementów. Po wyjęciu i ułożeniu puzzli możemy je rozsypać i próbować układać na nowo. Inną propozycją jest kolorowanie. Ułóż puzzla na kartce i odrysuj krawędzie zwierzątka, następnie wspólnie z dzieckiem pomalujcie je kredkami.
  Duży format książeczki jest wygodny dla małych rączek do przeglądania. Układanie puzzli pomaga dziecku w skupieniu, a kolorowe obrazki pobudzają zmysł wzroku.

Świetna pozycja dla małego czytelnika, która pozwala skupić uwagę, pozwala poznać nazwy zwierząt, a także angażuje dziecko do wspólnej interakcji z rodzicem ;)

Kasia

 

[post sponsorowany]

Komentarze

  1. Super puzzle to nie tylko świetna zabawa, ale też doskonały sposób na rozwijanie umiejętności logicznego myślenia i cierpliwości. Układanie kawałków w spójne obrazy daje satysfakcję i przyjemność z osiągnięcia celu.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz