Moja czytanka - My Little Pony i Smerfy - Wydawnictwo HarperKids

 Moja czytanka to seria krótkich opowiadań dla najmłodszych czytelników. Są to cienkie, krótkie książeczki, które z łatwością można zabrać ze sobą w każde dowolne miejsce. W środku znajdują się opowiadania o uwielbianych przez dzieci bohaterach, które w przystępny i bardzo obrazowy sposób wprowadza dzieci w świat ich przygód.


Uroczystość. My Little Pony. Nowe pokolenie. Moja czytanka

Sunny Starscout i jej przyjaciele wybierają się do Zefirowych Wzgórz na Wiosenne Święto Znaczka. Kucyki, które w tym roku dostały znaczki, zostaną uhonorowane na specjalnej gali odbywającej się w pałacu. W tym roku jedną z uczestniczek wydarzenia ma być Misty, na której boczku pojawił się wreszcie upragniony znaczek. Ale czy nieśmiała Misty na pewno chce wystąpić przed całą Equestrią w blasku reflektorów? Ta urocza, zabawna, a przy tym mądra opowieść będzie dobrym punktem wyjścia do rozmów z dzieckiem o tym, że ludzie (i kucyki) są różni. Nie każdy dobrze czuje się w centrum uwagi, a o sposobie świętowania ważnych wydarzeń powinien decydować przede wszystkim ich bohater. 
 

 Sensacyjny temat. Smerfy. Moja czytanka. Nowe przygody.

Drugą pozycją z tej samej serii jest sensacyjna przygoda Smerfów. Smerf Reporter przeżywa wypalenie zawodowe. Jego praca nie jest wcale tak pasjonująca, jak mogłoby się wydawać.

Postanawia więc opublikować reportaż o Gargamelu... Ten temat sprawia, że dziennikarskie serce Reportera zaczyna bić szybciej i nie bacząc na niebezpieczeństwa, smerf wybiera się do zamku groźnego czarownika, by przygotować materiał. Ku jego zdziwieniu w zamku gości… utyskująca na wszystko mama Gargamela, która wydaje się postacią jeszcze bardziej przerażającą niż sam czarnoksiężnik. Niestety wpada w przygotowaną przez Gargamela pułapkę... 

To zabawne opowiadanie, napisane na podstawie odcinka serialu Smerfy 3D, zostało zilustrowane fantastycznymi kadrami z animiacji, a niewielki format książki pozwoli młodemu czytelnikowi zabrać ją ze sobą wszędzie. Książeczka ma duże litery, dzięki czemu może służyć także za pomoc podczas nauki czytania.
Serdecznie polecam te pozycje. My zaczytujemy się nimi każdego dnia i ciągle nam mało ;)

Kasia 

*wpis powstał we współpracy z Wydawnictwem HarperKids


Komentarze

Prześlij komentarz